Вчителі готуються до страйку

0

vchyteli

Профспілка польських вчителів оголосила про те, що працівники сфери освіти масово вступають в колективний трудовий спір з роботодавцями, повідомляє портал Tvn24.pl.

За словами лідера профоб’єднання Славоміра Броняжа, педагоги почали підготовку і до проведення страйкового референдуму, але на цей раз страйк не буде носити попереджувальний характер.

Не так давно польські педагоги провели у Варшаві демонстрацію під гаслом «Ні – хаосу в школі», в якій взяли участь близько 25 тисяч осіб. Вони виступили проти реформи освіти, яка передбачає поділ навчальних закладів на початкові школи (вісім років навчання), ліцеї (чотири роки) і технікуми (п’ять років). При цьому влада має намір повністю ліквідувати ПТУ і гімназії.

На думку профспілкових експертів, законопроект є необдуманим і призведе до організаційного хаосу в системі освіти, звільнення як мінімум 37 тисяч висококваліфікованих фахівців і витрат на рівні 223 мільйонів євро. Причому фінансовий тягар реформи ляже на плечі органів самоврядування.

Також багато польських педагоги обурені тим, що відділення освіти легендарної профспілки «Солідарність» фактично підтримало ініціативу влади. Сьогодні багато вчителів масово покидають об’єднання, якому були віддані десятиліттями.

«Ми наївно сподівалися на допомогу «Солідарності», думали, що вона допоможе нам організувати великий протест, – каже один з викладачів. – Зараз люди шкодують, що не набрали замість цього в Польський профспілка вчителів. Я знаю тих, хто викинув своє посвідчення «Солідарності» після 30 років важкої профспілкової роботи. Це гірко усвідомлювати.»

Сьогодні в Польщі працює близько 600 тисяч вчителів, які активно беруть участь у профспілковому життя. В існуючій з 1936 року Профспілці польських вчителів знаходяться більше 200 тисяч чоловік. Друга за величиною організація – учительська «Солідарність» налічує 80 тисяч членів.
Loading...Залишити коментар