Верховна Рада підняла призовний вік до армії - Перший Соціальний

Верховна Рада підняла призовний вік до армії

0

Сьогодні, 5 квітня, народні депутати підвищили вік прийому громадян, що проходять військову службу під час мобілізації, до 30 років.

Про це повідомляє прес-служба ВР.

Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби)”.

Законом підвищено граничний вік (до 30 років) прийому громадян (в тому числі військовослужбовців, що проходять військову службу за призовом по мобілізації, на особливий період) на військову службу (навчання) в якості курсантів вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, в тому числі тих, які здійснюють підготовку осіб на посади сержантського і старшинського складу.

Також передбачена можливість продовжити військову службу військовослужбовцям, визнаним військово-лікарськими комісіями за станом здоров’я непридатними до військової служби.

Непридатні мобілізовані військовослужбовці зможуть піти на військову службу за контрактом. Виняток становлять розумові, сенсорні, психологічні дефекти та інші захворювання.

Законом визначено підстави звільнення з військової служби військовослужбовців з числа іноземців та осіб без громадянства, які не пройшли випробувальний термін.

Також удосконалено окремі норми щодо забезпечення військовослужбовців, відряджених до державних органів, підприємства, установи, організації та призову по мобілізації тощо.

Відповідні зміни внесено до законів України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, “Про військовий обов’язок і військову службу”, а також до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.

Закон прийнятий з техніко-юридичними правками і зареєстрований під №6052.
Loading...Залишити коментар