Верховна рада прийняла скандальний законопроект

0

Парламент прийняв скандальний закон №6027-д про відновлення кредитування. На засіданні у вівторок, 3 липня, за відповідну ініціативу проголосували 239 народних депутатів.

Повідомляється, що такий документ дозволить значно зменшити ризики кредиторів при проведенні кредитних операцій, що нібито повинно полегшити доступ суб’єктів господарювання та фізичних осіб до використання банківських позик.

Проте великі зміни були внесені в інститут поруки, нібито для того, щоб юридично його убезпечити та захистити права кредитора.

Про таку норму висловився у Facebook голова Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков.

“Спадкоємці позичальника, який помер, не погасивши кредит, тепер зобов’язані (а не “мають право”) вступити в спадок боргу і віддати за цей борг все, чим володіють. Винятків немає. Поручителі тепер не можуть бути звільнені від відповідальності, навіть якщо відбулися події, котрі припиняють поруку, наприклад, закінчився термін давності або кредитор з позичальником змінили умови кредиту, не повідомивши про це поручителя. Також змінюється підхід до майнової поруки – якщо я “заклав” майно, давши гарантії за одного і будучи готовим ризикнути цим майном, то тепер у мене відберуть не тільки закладене, а й все, чим я володію. А якщо я посмію померти, то і все, чим володіють мої спадкоємці”, – написав Биков.

Він також зазначив, що т.з. “іпотечне застереження” про порядок врегулювання спору в разі виникнення такого, тепер є правовстановлюючим документом на нерухомість і кредитор просто може піти до нотаріуса і переоформити право власності на заставу на себе, без судів і розглядів.

На думку Бикова, закон порушує Конституцію України.

Никогда не думал, что наши черти дойдут до такого трэша. Законопроект №6027-д принят. За проголосовали 239 нардепов….

Gepostet von Serhii Bykov am Mittwoch, 4. Juli 2018
Loading...Залишити коментар