Верховна Рада прийняла закон про реінтеграцію Донбасу - Перший Соціальний

Верховна Рада прийняла закон про реінтеграцію Донбасу

0

В четвер, 18 січня, Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закон № 7163 “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях”.

Про це повідомляє кореспондент # Букв.

Варто зазначити, що прийняття закону підтримали 280 нардепів.

Так, в прийнятому законі РФ визнається державою-агресором.

Згідно з текстом документа, закон повинен створити нову правову основу для вирішення завдання щодо відображення ворожої агресії на Донбасі, а в перспективі – для відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно-визнаних кордонів. Так, законом визначається правовий режим територій окремих районів Донецької та Луганської областей, на яких не діють органи влади України, як тимчасово окупованих територій, особливості захисту прав і свобод громадян України, які там проживають.

У законі йдеться, що збройна агресія Російської Федерації розпочалась з “неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності”. Також наголошується, що Російська Федерація чинить злочин агресії проти України і здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації, що складаються з регулярних з’єднань і підрозділів, підпорядкованих Міністерству оборони РФ, підрозділів і спецформувань, підпорядкованих іншим силовим відомствам РФ, їх радників, інструкторів та незаконних збройних формувань, збройних банд і груп найманців, створених, підлеглих, керованих та фінансованих Російською Федерацією.

На зазначених територіях, як пояснюють автори закону, діє окупаційна адміністрація, яку складають державні органи і структури РФ, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, і підконтрольні Кремлю самопроголошені органи, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України.

Так, тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях визнаються частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації і окупаційна адміністрація РФ встановили та здійснюють загальний ефективний контроль, а саме:

– сухопутна територія і її внутрішні води в межах окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей;

– внутрішні морські води, прилеглі до сухопутної території, визначеної вищевказаним пунктом;

– надра під територіями, визначеними вищевказаними пунктами, і повітряний простір над цими територіями.

“Тимчасова окупація Російською Федерацією територій України, незалежно від її тривалості є незаконною і не створює для РФ ніяких територіальних прав”, – йдеться в законі.
Loading...Залишити коментар