Верховна Рада звернулась до міжнародної спільноти щодо газопроводу «Північний потік-2»

0

Верховна Рада 266 голосами прийняла постанову «Про звернення до міжнародної спільноти щодо неприпустимості будівництва газопроводу «Північний потік-2» і монополії Російської Федерації на газових ринках світу».

Про це повідомляє прес-служба Ради.

У постанові Рада затверджує, що «Північний потік-2» призведе до утвердження монополії Росії на європейському газовому ринку, а «Газпром» отримає контроль над обсягом і ціною газу на ринку континентальної Європи, зможе повністю припинити поставки в країни Центральної Європи.

«Результати виконання проекту «Північний потік-2» виходять далеко за рамки комерції або внутрішніх справ країн ЄС і провокують енергетичну кризу, економічну і політичну дестабілізацію всієї Європи – а значить і планети в цілому», – пише прес-служба Ради.

Кабміну доручено в терміновому порядку провести консультації з Єврокомісією щодо недопущення побудови «Північного потоку-2».

Нагадаємо, глава корпорації «Газпром» Олексій Міллер заявив, що транзит російського газу через Україну після введення в дію газопроводів «Турецький потік» і «Північний потік-2» скоротиться до обсягу 10-15 мільярдів кубометрів на рік.
Loading...Залишити коментар