Вибори в Кривому Розі не відповідали законності, – КВУ

0

vybory

Вчорашні вибори міського голови в Кривому Розі відбулись без дотримання законів та стандартів.

Таку заяву зробив голова Комітету виборців України Олексій Кошель в ефірі 5 каналу.

«Фактично ми побачили вибори за стандартами режиму Віктора Януковича із масштабними схемами підкупу, використанням адмінресурсу та іншими порушеннями закону», – заявив гендиректор КВУ Олексій Кошель, повідомляє прес-служба комітету.

За його словами, в день голосування у Кривому Розі було як мінімум на 25% штучно збільшено явку виборців.

«Це відбувалося шляхом «довезення» до дільниць 70-80 тисяч виборців. Переважно це були люди похилого віку, які за час кампанії отримали від міської влади передвиборні доплати в розмірі 500 грн. Організацією перевезень займалися структури, близькі до місцевої влади та гірничо-збагачувальних комбінатів групи «Метінвест», – йдеться в заяві.

Комітет виборців України розцінює технологію «довезення» як непрямий підкуп виборців, а саме надання безкоштовних транспортних послуг, що є порушенням законодавства.

Як відомо, на виборах мера Кривого Рогу діючий мер Юрій Вілкул переміг свого головного опонента від «Самопомочі» Семена Семенченка в першому турі з величезним відривом.

Експерти та політики в один голос заявили, що «Самопоміч» «злила» місто Вілкулу, замінивши кандидата на минулих чергових виборах Юрія Милобога на кандидата з неоднозначним минулим.
Loading...Залишити коментар