Вибух метану на вугледобувному підприємстві Донбасу

0

У непідконтрольному Україні місті Жданівка Донецької області стався вибух метану на вугледобувному підприємстві, внаслідок чого загинули два гірники, ще одна людина отримала поранення.

Про це повідомляє профспілковий сайт КВПУ.

Інші 314 гірників, які перебували у вибої шахти «Жданівська», самостійно вибралися на поверхню.

Раніше в ОБСЄ повідомили, що на непідконтрольній території Донбасу розташовано 36 копалень, які не підлягають експлуатації через підтоплення або повне затоплення.

На «Жданівській» видобувають пісне вугілля марки «П». На ньому, а також на антрациті працювало 50% теплових електростанцій України та 70% найбільших теплоелектроцентралей. Це ж вугілля використовувалося промисловістю й населенням для побутових потреб. Також його експортували до країн ЄС. Головним показником якості вугілля марки «П» є вміст у ньому сірки до 1%.

«Наприкінці 80-х років минулого століття, після того, як у «Жданівську» було вкладено значні державні кошти, зусиллями пана Нусенкіса, шахту вивели із цілісного комплексу державного об’єднання, – написав на своїй сторінці у Facebook голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. – Пан Нусенкіс завдяки цій оборудці розбагатів і прибрав до рук Донецький металургійний комбінат та шахтоуправління «Покровське». За отримані прибутки побудовано та розвинено шахти у Росії, зведено храми і церкви. Пізніше «Жданівська» опинилася в управлінні пана Ротова».

Копальня була у нормальному технічному стані й відповідала вимогам безпеки. «На жаль, нині на окупованій території життя людини втратило цінність. Тому й на шахті, яка є вибухонебезпечною за газовим фактором, відсутній будь-який контроль за технікою безпеки», – зазначає Михайло Волинець.
Loading...Залишити коментар