Від сьогодні ціни на продукти відпустили у вільне плавання

0

produkty

Від сьогодні в силу вступає постанова Кабінету Міністрів про скасування  державного регулювання цін на продукти харчування. 

Регулювання припиняє дію на 3 місяці, про що йдеться в постанові Кабміну, затвердженій у четвер.

Постанова запускає пілотний проект у сфері регулювання цін на продовольчі товари. Він передбачає тимчасове скасування надмірного адміністративного регулювання цін на продукти харчування. З 1 жовтня протягом трьох місяців буде вивчатися динаміка цін, та за результатами моніторингу буде прийнято рішення про скасування, обмеження або оновлення такого регулювання.

«За умовами пілотного проекту, протягом трьох місяців буде проводитися аналіз структури споживчих цін, складу собівартості, а також динаміка цін на окремі складові собівартості продуктів. На період пілотного проекту українські фермери, виробники продуктів харчування, а також торговельні мережі звільняються від обов’язкової декларації цін і примусового встановлення націнки. Це дозволить виробникам і рітейлерам заощадити сотні мільйонів гривень щомісяця на адмініструванні декларативною собівартості продуктів і націнки. Саме таку ціну вони платять сьогодні за те, щоб виконувати застарілі пострадянські вимоги», – йдеться в повідомленні.

Слід зазначити, що скасувати держрегулювання цін на продукти спочатку планували з 15 серпня. У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі відзначили, що ціни на продукти, на які встановлено держрегулювання, зростають на 20% швидше за ціни інших продуктів.
Loading...Залишити коментар