Відкритий лист Садовому, що до дискримінації у Львові

1

LGBT

В соціальних мережах закликають підписатись під листом до міського голови, Львова андрієм Садовим, що до останніх подій пов’язаних з «Фестивалем рівності».

«Шановний Пане голово,

Ми – мешканки та мешканці Львова, України, члени міжнародної спільноти, які цінують ідеї рівності та демократії, а права кожної людини та повагу до інших вважають основою для побудови нового українського суспільства!

Ми живемо у складну епоху стрімкої суспільної трансформації, тривалої політичної, економічної та військової криз. Ми не можемо дозволити собі нехтувати усією повнотою людських прав, оскільки громадянське суспільство твориться саме завдяки їм – щодня, за будь-якої ситуації, а не «при нагоді у мирний час».

Закриваючи очі на прояви відкритої дискримінації, агресії та порушення прав людини у Львові, які трапилися 17-20 березня 2016 року, ба більше – беручи у цьому процесі участь, Ви і всі ми проявляємо нашу слабкість та даємо усьому світові зрозуміти – тут можна зневажати та знищувати «іншість», і за це ніхто не буде покараний! Що гірше – нашим мовчанням ми допускаємо тотальну підміну понять. Скажімо, акценти зміщуються зі справжніх цілей – прав та рівності, на маніпулятивні теми – у цьому випадку – “сексуальні практики”. Коли жертв прирівнюють до агресорів, коли всупереч Конституції розмиваються межі між світським і церковним, коли відвертий злочин виправдовують надуманою та навмисне сконструйованою «провокацією», – це лицемірство та подвійні стандарти, вони не гідні навіть логотипу Львова, а що вже говорити про суть нашого гасла – «Львів відкритий для світу»!

Здорове громадянське суспільство – це гармонійне співжиття у різності, а не намагання підігнати всіх під один шаблон. 2003 року в Польщі на захист акції «Нехай нас побачать», що полягала у розміщенні на білбордах світлин щасливих гомосексуальних пар, інтелектуали Зиґмунт Бауман, Єжи Єдліцький та почесний громадянин Львова Яцек Куронь написали: «Хто мовчить, коли в небезпеці опиняється свобода інших людей, навіть цілком йому чужих, – зрікається власної свободи».

Час від часу в дискусіях про права сексуальних меншостей можна було почути згадку про біблійне місто Содом, знищене Господом за гріхи його мешканців. Цими гріхами були неправедний суд, фальшування документів, знущання над убогими, а чашу терпіння Всевишнього переповнила неповага до прибульців здалеку і спроба нахабних содомітян порушити спокій Лотових гостей (Книга Буття, розділ 19). Агресія, ксенофобія, негостинність закінчилися для Содома перетворенням у пустелю, тож пам’ятаймо і про цю притчу.

Ваше завдання як голови міста – слідкувати за дотриманням прав та свобод кожного, хто перебуває на його території, незалежно від того, чи Ваша особиста позиція співпадає із позицією громади, чи її частини. Ви як досвідчений політик мали би добре знати, що саме невміння розділити особисту вигоду та посадові обов’язки були та залишаються тим якорем, який не дає Україні зрушити з місця, попри усі історичні бурі.

Закликаємо Вас:

засудити вияви будь-якої дискримінації у Львові;

засудити дії агресивно налаштованих мешканців, які вдавались до відкритого неприхованого насильства, та вимагати від прокуратури належного розслідування низки злочинів і замахів на життя і здоров’я громадян;

засудити прояви нацистської ідеології у місті, чому є численні докази.

Закликаємо Вас:

ініціювати діалог із активістами, які покинули місто через погрози, та запропонувати спільний захід, метою якого була би популяризація прав та свобод громадян і демократизація суспільства.

Таким починанням Ви доведете, що цінності гуманізму, відкритості та демократії, які часто лунають з Ваших уст, є для Вас не лише бутафорією та словами задля піару, а й справжньою стратегією розвитку міста!», – написано в листі, якому вже більше ніж тисячу підписантів.

Нагадаємо, Фестиваль рівності мав відбутися у Львові 19 та 20 березня. Він мав включати в себе виставки, кінопокази та пішохідний ЛГБТ-квест. З самого початку анонсування фестивалю на його адресу посипались погрози від ультраправих партій та організацій. В п’ятницю 18 березня Львівська міська рада подала позов до Львівського окружного адміністративного суду для заборони на проспекті Свободи проведення будь-яких акцій. Таке звернення мотивувалось тим, що на одне і те ж місце та час подали заявки декілька різних організацій, що, на думку ЛМР, може призвести до порушення спокою та правопорядку. Суд повністю задовольнив позов ЛМР. І хоч в свою чергу організатор фестивалю Олена Шевченко заявила, що він все ж таки відбудеться, однак в закритому режимі, але дії ультраправих завадили цьому.
Loading...1 коментар

  1. Геть содомітів з міста! Збоченцям не місце у Львові!

Залишити коментар