Відкривається виставка про втрачені можливості Майдану

0

pravi2

У четвер, 2 лютого, о 19.00 у Центрі візуальної культури (Глибочицька, 44, 2-й поверх) відкриється персональна виставка Давида Чичкана «Втрачена можливість».

Про це повідомляють в соціальних мережах на сторінці «Чорна веселка».

А в суботу, 4 лютого, о 16:00 художник проведе авторську екскурсію виставкою.

Присвячена війні та ситуації після Майдану в Україні виставка «Втрачена можливість» ставить запитання, що понад три роки висіло в повітрі: чим був, став і міг стати Майдан. На думку автора, Майдан для українського суспільства – це втрачена можливість здійснити соціальну революцію: не захистити гідність, а врешті здобути гідні умови життя.

У серіях графічних робіт художник розкриває причини і говорить про наслідки цієї втрати, серед яких «декомунізація» – парадоксальне явище, що кристалізує в собі ознаки контрреволюції на тлі політичного невігластва. Давид Чичкан іронічно пропонує її прихильникам бути послідовними і «декомунізувати» не лише спадок радянської держави, а й українських соціалістів – Івана Франка, Михайла Драгоманова, Лесі Українки. Художник наголошує, що низький рівень політичної культури українського суспільства обумовлює «декомунізацію», а низький рівень політичної свідомості на пострадянському просторі загалом розширює можливості пропагандистської машини реакційного Кремля.

Для Давида Чичкана його політичний активізм є невіддільним від художньої практики. Як анархіст і художник своїми роботами (від стріт-арту до графічних серій) він політизує дискурс українського сучасного мистецтва, перетворюючи його на інструмент трансформації суспільства.

Давид Чичкан – художник, анархо-комуніст, активіст організацій «Чорна веселка» та «ЛКПД». Живе та працює в Києві.

Години роботи виставки: 14.00 – 20.00. В понеділок виставка не працює.

Вхід вільний.
Loading...Залишити коментар