Виконроб намагався «кинути» двох робітниць на 10 тис. грн.

0

546586_273671282713839_1881887573_nБлизько 10 тис. грн недоплатив виконроб двом робітницям, які робили ремонт у квартирі в Києві. Жінки вирішили не миритися з цим і звернулися по допомогу до профспілки.

Ірина і Олена 1,5 місяця робили ремонт у квартирі в київському районі «Осокорки», але так і не отримали усіх зароблених грошей. За їхніми словами виконроб недоплатив їм більше 10 тис. грн і явно не збирався цього робити. З певного часу він просто перестав відповідати на дзвінки. Після цього жінки звернулися за допомогою до профспілки «Серп і молот» КМПС «Захист праці».

«На Євгена Георгійовича (жінки навіть не знають його прізвища — ред.) ми працювали протягом 1,5 місяців. У нього є фірма «Тріумф технологій», але з нами він домовлявся як приватна особа. У нього була домовленість з власником квартири, а ми працювали на нього. Тобто це наш виконроб. Про оплату ми домовилися згідно з тим прайсом, який він нам дав. Весь договір з розцінками і об’ємом виконаної роботи укладався в усній формі. Коли ми виконали роботу і прийшла пора платити, ми отримали на 10 тис. менше суми домовленості», – кажуть Ірина й Олена.

Голова профспілки «Серп і молот» КМПС «Захист праці» Віталій Махінько зміг організувати зустріч працівниць з виконробом і власником квартири. У власника ніяких претензій до працівниць і зробленої роботи немає, однак виконроб Євген все одно не поспішає віддавати жінкам заробленого. Цього разу він заявив, що ті отримають свої гроші аж через тижні: «Через три тижні. Чому? Мене запитали – я відповів».

Жінки не в захваті від такої перспективи: «Взагалі, у нас була домовленість, що гроші нам виплатять після 10 січня, а сьогодні вже 6 лютого. І після цього ми змушені чекати ще 3 тижні. Справа в тому, що до нас тут уже працював маляр і ми прийшли дороблювати роботу. Ми зв’язалися з цим маляром і з’ясували, що він теж недоотримав близько 3 тис. грн».

«Власне, аналогічні ситуації складають 95% нашої боротьби, – каже Віталій Махінько. – Робітники, які змушені найматись на роботу без будь-якого офіційного оформлення, практично не захищені українським трудовим законодавством. В результаті, їм дуже часто оплачують їхню роботу лише частково. При цьому, лише один працівник зі ста намагається добитися справедливості. Якщо дійсно через три тижні гроші повернуть, то можна казати що розійшлися нормально. Я думаю, що жінки все ж отримають зароблене».

«Страйк» слідкуватиме за ситуацією.
Loading...Залишити коментар