Вимога безкоштовної освіти закінчилась масовими заворушеннями

0

par

Вчора в ПАР відбулися зіткнення прихильників безкоштовної вищої освіти з поліцією.

Площа перед Вітватерсрандським університетом – провідним в країні – перетворилася на поле бою, всипане гумовими кулями і шумовими гранатами. Хоча влада Південної Африки відома своєю звіриною жорстокістю у ставленні до протестуючих, на щастя інформації про загиблих немає. Все ж щонайменше двоє студеїв були заарештовані, 20 людей поранено та й, швидше за все, до організаторів демонстрації скоро почнуться репресії.

par2

Конфлікт навколо теми безкоштовної освіти в ПАР триває вже не перший рік, а в активну фазу перейшов в останні три тижні. Хоча Азанія, як її називають корінні жителі і прихильники захисту прав темношкірих, формально більше не підтримує апартеїд, насправді, як і раніше залишається країною кричущої нерівності між чорними і білими.

par3

par4

Нельсон Мандела, якого через незнання вважають “визволителем темношкірих”, по суті, прирік переважну більшість населення на злидні беручи безпосередню участь у розпродажі ресурсів країни закордон, коли Південна Африка стала проходити період ринкової “лібералізації”.

Один з показників реального становища жителів ПАР – це розстріл гірників на шахті Марікана в 2012-му році. Тоді загинуло 47 людей – і це в країні, яку нам у підручниках з географії представляють, як “єдину розвинену країну Африки”.
Loading...Залишити коментар