Вирішити проблеми сміттєзвалища біля Львова попросять Гройсмана

0

grybovychi

Мешканці сіл, які оточують Грибовицьке сміттєзвалище біля Львова, збираються звернутись до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням виступити гарантом рекультивації та закриття сміттєзвалища на полігоні в селі Великі Грибовичі.

Про це місцевому виданню “Високий Замок” розповів депутат однієї з місцевих рад Ігор Іванюк. Він заявив, що на місцевих тиснуть народні депутати і стверджують, що Львів потоне у відходах, якщо сміттєзвалище закрити остаточно.

“Кут обвалу стіни хочуть підсипати, укріпити, — каже пан Іванюк. — Але це би ще передбачало вивезення зі Львова сміття на чотирирічний термін. На це громада Грибовичів та Малехова відреагувала нецензурною лайкою. Народні депутати поводилися по-хамськи… Люди нагадали їм про рішення сесії Грибовицької сільради, де чітко сказано про остаточне закриття смітника. Депутати пішли під вигуки “Ганьба!”.

“Закрити сміттєзвалище і почати проект рекультивації. Нехай Садовий не каже, що громада блокує процес. Вимагаємо, щоб рекультивація не передбачала жодної експлуатації сміттєзвалища. Люди не довіряють Садовому і написали звернення до глави уряду Володимира Гройсмана. Просимо зустрічі з прем’єром. Люди хочуть, щоб влада в особі перших осіб держави виступила так званим третейським суддею між владою Львова та місцевою громадою. Бо влада Львова неспроможна щось робити. Хочемо, щоб гроші на рекультивацію було виділено, знайдено ділянку для сміттєпереробного заводу, проведено конкурс. Що важливо — на період зведення заводу громада Грибовичів згідна на тимчасове відкриття полігона (звезення туди сміття). Але це лише за умови, що люди побачать реальне будівництво заводу”, – каже місцевий депутат.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно прокуратура оголосила підозру колишнім очільникам ЛКП “Збиранка”, на балансі якого знаходиться сміттєзвалище. Суд арештував їх на 2 місяці, але пізніше вони вийшли під заставу.

Львівське сміття возили до Києва, Дніпра, Одеси, Миколаєва та на обласні полігони.

Loading...Залишити коментар