Вірменія шокована статками викритого корупціонера - Перший Соціальний

Вірменія шокована статками викритого корупціонера

0

У вівторок, 19 червня, парламент Вірменії позбавив депутатської недоторканності члена фракції Республіканської партії, генерал-лейтенанта Манвела Григоряна. Це було зроблено за запитом Генеральної прокуратури республіки, яка тепер отримала можливість порушити кримінальну справу стосовно колишнього заступника міністра оборони.

В якості запобіжного заходу для генерала Григоряна обраний арешт. Тим часом Служба національної безпеки (СНБ) Вірменії розповсюдила кадри обшуків в особняку і на дачі генерала.

У нього знайшли цілі арсенали зброї та боєприпасів – міни, гранати, тротилові шашки, автомати, тисячі набоїв різного калібру.

Накладено арешт на 33 транспортних засоби, в числі яких автомобілі Rolls Royce, Toyota, Mercedes, Hummer, всюдиходи, снігоходи, а також колекційні автомобілі і навіть машина швидкої допомоги! Вилучено десятки мільйонів драмів (вірменська національна валюта, – ред.), сотні тисяч доларів готівкою.

Крім того, були виявлені сотні ящиків з продуктами, медпрепарати, військова форма, включаючи шкарпетки, черевики і білизна, що призначалися вірменським солдатам під час збройних зіткнень між підрозділами самопроголошеного Нагірного Карабаху і азербайджанської армією в квітні 2016 року.

У багатьох ящиках зі згущеним молоком і консервами лежали листи військовим від школярів. Це означає, що генерал Григорян розкрадав гуманітарну допомогу, яку вони зібрали у 2016 році.

Голова Комітету із захисту свободи слова Ашот Мелікян заявив, що не вірить в те, що колишня влада не знали про всі ці масштабні розкрадання в армії.

За його словами, Манвел Григорян зумів посадити в крісло мера міста Ечміадзін свого сина. І поступово «прибрав до рук весь прибутковий бізнес в місті та прилеглих селах, встановив тут свої порядки». «Нікому в голову не приходило на нього шукати управу. Григорян публічно розправлявся з людьми, що пішли проти його правил», – стверджує Мелікян.

Справа генерала Григоряна – найгучніша з цілої серії схожих розслідувань, які проводить після зміни влади в Вірменії СНБ і Генеральна прокуратура.

Вдалося розкрити, наприклад, велику корупційну схему, за допомогою якої, супермаркети торговельної мережі «Єреван сіті» роками ухилялися від сплати податків. Встановлено, що великі компанії реєстрували сотні дрібних фейковий індивідуальних підприємців, оформляли на них оборот продукції, щоб замість ПДВ у розмірі 20% платити тільки податок з обороту за ставкою 2%.

Власники «Єреван сіті» спробували бойкотувати дії влади, піднявши ціни, але швидко відмовилися цієї затії, бо прем’єр-міністр Нікол Пашинян закликав людей бойкотувати ці супермаркети.

Ще одне велике викриття – діяльність компанії «Норфолк Консалтинг». Вона займається вантажоперевезеннями і митним оформленням вантажів. Генпрокуратура встановила, що компанія не доплатила до держбюджету 7 мільйонів доларів. Імпортовані товари завозилися повз митниці.

Керівники компанії затримані. Вони пообіцяли повернути державі всі незаконно отримані доходи.

Ще одна гучна справа порушена відносно фонду «Єреван», що діє при столичній мерії. По суті, це був узаконений рекет. За всі контракти, відкриття бізнесу, продаж або купівлю нерухомості учасників угод зобов’язували виплачувати в фонд певні кошти під виглядом добровільних внесків. Отримані таким чином гроші присвоювалися столичними чиновниками.

У Вірменії останні три дні тільки й розмов, що про «генеральне прибирання», яку затіяв новий уряд. Дії Пашиняна підтримує переважна більшість жителів країни.

Вони з захопленням прийняли заяву прем’єра про те, що він не має наміру йти на компроміси. Коментуючи справу генерала Григоряна, Пашинян підкреслив: «Я став прем’єр-міністром не для того, щоб з ранку до ночі думати про збереження посади, а для того, щоб повністю і беззастережно виправдати довіру народу. Народ дав мені цей мандат, щоб я встановив в країні верховенство права, викорінив корупцію. Вірменія повинна стати країною, вільною від корупції».
Loading...Залишити коментар