Віце-прем’єр каже, що зі Львова вивезли вже половину відходів

0

Станом на п’ятницю, 30 червня, зі Львова вивезено 3 тис. тонн твердих побутових відходів із усіх 6,5 тис. тонн, раніше накопичених у місті.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час заходів з нагоди 25-річчя Асоціації міст України в Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні вивезено вже понад 3 тис. тонн з тих 6,5 тис. тонн, які знаходяться на сміттєвих майданчиках Львова. Ця робота буде продовжена», — розповів Зубко.

За словами віце-прем’єра, місто продовжує виробляти сміття, ситуація в Галицькому та Личаківському районах Львова все ще складна.

Нагадаємо, в кінці травня минулого року на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно прокуратура оголосила підозру колишнім очільникам ЛКП “Збиранка”, на балансі якого знаходиться сміттєзвалище. Суд арештував їх на 2 місяці, але пізніше вони вийшли під заставу.

Львівське сміття возили до Києва, Дніпра, Одеси, Миколаєва та на обласні полігони.

Раніше обласна та міська влада обрали перспективну ділянку і розпочали її дослідження, але вона виявилась не підходящою.

За участі уряду міста Львівської області підписали меморандум про співпрацю і надання власних полігонів для Львова на 2 роки, але більшість міст відмовилась виконувати його після підписання.

Днями Львівська міська рада передала функції вивозу відходів Львівській облдержадміністрації.
Loading...Залишити коментар