Влада пішла на поступки щодо списків професій №1 та №2 - Перший Соціальний

Влада пішла на поступки щодо списків професій №1 та №2

0

Міністерство енергетики та вугільної промисловості спільно з Незалежною профспілкою гірників України, Профспілкою працівників вугільної промисловості України та Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців «Федерацією роботодавців паливно-енергетичного комплексу України» підготувало пропозиції та обґрунтування до проекту постанови Кабміну від 24.06.2016 р. №461 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» у частині відновлення права на пенсію за віком на пільгових умовах працівників, зайнятих на підземних роботах 50 і більше відсотків робочого часу на рік.

Пропонується внести зміни до Розділу 1 «Гірничі роботи» Списку № 1 та доповнити його категорією працівників зайнятих на підземних роботах 50 і більше відсотків робочого часу на рік (в обліковому періоді), повідомляє профспілковий сайт КВПУ.

Врахування наданих пропозицій є справедливим, адже відповідно до чинного законодавства поняття повного робочого дня для застосування Списків було визначено ще у 1991 році ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» і залишається незмінним також і для категорії працівників, професійні обов’язки яких передбачають особливі умови виконання роботи – як під землею, так і на поверхні. Тому виключення зі Списку № 1 працівників, зайнятих на підземних роботах 50 і більше відсотків робочого часу на рік є необґрунтованим, оскільки у працівників зазначеної категорії при виконанні обов’язків не може бути протягом всіх робочих днів (змін) однакове співвідношення роботи в підземних умовах і на поверхні. Слід зазначити, що саме це і було підставою для введення іншого облікового періоду для визначення зайнятості, яка дає право на пільгову пенсію для працівників, зокрема і вугільної галузі у попередній редакції Списків, яка діяла до червня 2016 р.

Наступним кроком до прийняття змін у постанові Кабміну від 24.06.2016 р. №461 є опрацювання та узгодження Державною службою з питань праці та Міністерством соціальної політики пропозицій, наданих Міненерговугілля та профспілками.
Loading...Залишити коментар