“Власник” п’яти фірм з мільйонними аферами – на лаві підсудних

0

Навряд чи 47-річний запоріжанин Максим при здоровому глузді не усвідомлював чим може обернутися 100 гривнева купюра, яку пропонували в замін паспорта та ідентифікаційного номера.

У залі Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя власник п’яти фірм виглядав пригніченим. Такий фінал його “фінансово – господарської діяльності” і в страшному сні не присниться. Суддя ознайомлював із обвинуваченням, де фігурували не сотні і тисячі гривень, а мільйони.

За твердженням обвинуваченого він не завжди мав роботу, часто відчував гостру нестачу фінансів, а тому коли на вокзалі йому трапився незнайомець на ім’я Андрій і запропонував за 100 гривень зайти до нотаріальної контори і перереєструвати на його ім’я фірму – довго не роздумував. До того ж, незнайомець запевняв, що це лише формальності. І у березні 2009 року новоявлений власник фірми поставив свій підпис у нотаріуса. А далі – майже за анекдотом “впав на ніж, і так вісім разів підряд”.

Вже у травні 2009 року Максим зустрівши “випадково” Андрія, ставить у нотаріуса підпис і віддає оригінали паспорта та ідентифікаційного номера та перереєстровує ще одну фірму. За таким же сценарієм у липні – третю, у вересні – четверту, у грудні – п’яту.

І всі п’ять підприємств – юридичних осіб запрацювали на повну потужність. Але доля цих фірм була не такою ж тривалою. Їм світило короткочасне “життя”, провести кілька операцій, прокрутити фінанси і стати передчасно банкрутом.

Запорізькій “бізнесмен” проводив мільйонні операції. Валовий дохід, приміром, по одній з них склав 2,3 млн. гривень, а валові витрати не підтверджено документально. Звіти до податкової інспекції не надавались. А через певний час підприємство штучно доводилось до банкрутства.

Підприємства запорізького горе-бізнесмена були поставлені на облік в Одесі, Рівному, Львові, Івано-Франківську, але всі працювали так аби провести по одній – дві операції і перейти до розряду банкрутів…

У суді Максим переконував, що хоч і мав посаду директора підприємства, але ніяких операцій не проводив, звітів до податкової не подавав, печатки фірм у руках не тримав.

Все ж суд визнав винним Максима в сприянні фіктивному підприємництву, доведення до банкрутства і призначив йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 3000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 51 тисячу гривень.
Loading...Залишити коментар