ЄС хоче скасуванню мораторію, бо він заохочує незаконну вирубку лісу

0

lis

Заборона на експорт необробленої деревини, яка діє в Україні, не запобігає вирубці лісів, вона також не запобігає нелегальній лісозаготівлі чи контрабанді лісу, адже через цю заборону подібна незаконна діяльність стає ще прибутковішою, йдеться у заяві Представництва Європейського Союзу в Україні.

Зокрема, в Євросоюзі констатували, що попри заборону на експорт лісу-кругляку в Україні продовжується незаконна лісозаготівля та контрабанда деревини і причина цього в тому, що мораторій служить потребам деяких зацікавлених груп у деревообробній промисловості, дозволяючи їм отримувати винятковий та необмежений доступ до лісових ресурсів, аби власноруч ними скористатися.

Відтак ЄС виступив проти нинішньої заборони на експорт лісу-кругляку, бо вона є обмеженням вільної торгівлі. «Вона суперечить міжнародним зобов’язанням України в рамках Світової організації торгівлі та в рамках Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Угоди про вільну торгівлю, які стимулюють економічне зростання та створюють робочі місця для обох партнерів, означають рівний доступ до ринків одне одного», – йдеться в заяві Представництва ЄС в Україні.

При цьому у відомстві поділяють занепокоєння громадян, які турбуються про українські ліси та виступають проти неконтрольованої вирубки лісів, незаконної лісозаготівлі чи обкрадання українських природних ресурсів. Там повідомили, що ЄС підтримує підвищення штрафів за такі порушення та більш ефективні правоохоронні заходи в цій сфері.

Нагадаємо, Європейський Союз очікує від України виконання ряду умов для видачі чергового траншу макрофінансової допомоги на суму 600 мільйонів євро. Ключовими умовами є зняття мораторію на експорт лісу-кругляку, запровадженого Україною в 2015 році терміном на 10 років, а також організація виплат внутрішнім переселенцям.
Loading...Залишити коментар