Євродепутати закликали Порошенка скасувати е-декларування - Перший Соціальний

Євродепутати закликали Порошенка скасувати е-декларування

0

У Європарламенті 20 депутатів закликали Київ скасувати електронне декларування для громадських активістів, які займаються протидією корупції, пише «Центр інформації про права людини».

Правозахисники зазначили, що про це йдеться у листі, направленому на ім’я президента Петра Порошенка, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та спікера парламенту Андрія Парубія.

«Ми переконані, що ці нововведення, які зараз покладені на представників неурядових організацій, що займаються протидією корупції, з вимогою публікувати декларації про їхні доходи – це непотрібний, безпрецедентний і дискримінаційний крок», – йдеться у листі.

Депутати ЄП вважають це «проявом тиску на тих громадських активістів, які невтомно виконують надзвичайно цінну роботу щодо викриття і повідомлення про випадки корупції в Україні».

Також члени Європарламенту нагадали, що саме протест проти масової корупції на найвищому державному рівні вивів українців на Євромайдан.

Раніше повідомлялося, що 23 березня Верховна Рада внесла правки в закон про електронне декларування, які звільняють від необхідності заповнювати електронні декларації військовослужбовців контрактної форми служби та мобілізованих військових рядового, сержантського, старшинського та молодшого офіцерського складів.

Водночас депутати зобов’язали подавати декларації групи інших осіб, серед них – члени громадських антикорупційних організацій і кандидати в депутати і президенти.

США, Великобританія і Євросоюз введення е-декларацій для антикорупціонерів засудили.
Loading...Залишити коментар