Єврокомісія дала Польщі ще місяць, щоб розібратись із судовою реформою

0

Єврокомісія направила уряду Польщі другий документ, в якому містяться пропозиції та вимоги щодо приведення конституційного законодавства держави у відповідність до вимог загальноєвропейського законодавства і цінностей Євросоюзу.

Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на джерела в керівному інституті ЄС.

“Сьогодні Єврокомісія вирішила направити Польщі другу позицію про причини ситуації. Йдеться про польське законодавство в сфері судової системи”, – заявили в керівному інституті ЄС.

У керівництва Польщі, за законодавством ЄС, є один місяць, щоб відреагувати на зазначену позицію офіційного Брюсселя і прийняти рішення, згідно з пропозиціями Єврокомісії. Якщо цього не відбудеться, Єврокомісія подасть на офіційну Варшаву позов до Суду Євросоюзу.

Нагадаємо, польська владна партія “Право і Справедливість” хоче внести зміни у три закони – про Верховний суд, Національну суддівську раду і суди загальної юрисдикції. Так влада хоче позбутися патологій в судовій системі країни. Опозиція і більшість суддівського корпусу наполягають, що це спроба підпорядкувати судову владу виконавчій.

В низці польських міст тривали протести проти запропонованих змін, зокрема під парламентом країни у Варшаві.

Польська опозиція заявила про загрозу Майдану через судову реформу. Раніше три попередні польські президенти заявили, що у Польщі іде процес побудови диктатури.

Сейм прийняв цей закон 20 липня, 22 липня його схвалив польський Сенат. Єврокомісія розкритикувала ініціативу і пригрозила Польщі серйозними наслідками, якщо нові норми набудуть чинності.

24 липня президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на 2 скандальні закони. А 25 липня таки підписав третій.

Польська прем’єрка Беата Шидло заявила, що уряд все одно домагатиметься впровадження судової реформи, незважаючи на вето.
Loading...Залишити коментар