Європарламенту не сподобався і референдум, і насильство поліції - Перший Соціальний

Європарламенту не сподобався і референдум, і насильство поліції

0

Депутати Європарламенту обговорили референдум про незалежність Каталонії і ситуацію в Іспанії.

Як повідомляє DW, всі, хто виступав заявили, що плебісцит у Каталонії був незаконним.

У той же час євродепутати розкритикували Мадрид за надмірне застосування сили. Віце-голова Єврокомісії Франс Тіммерманс закликав обидві сторони до переговорів. Голова фракції консервативної Європейської народної партії (ЄНП) в Європарламенті Манфред Вебер нагадав, що якщо Каталонія покине Іспанію, то вона покине і ЄС, і його внутрішній ринок.

Голова фракції лібералів в Європарламенті Гі Верхофстадт закликав сторони припинити ескалацію конфлікту, тому що інакше – Іспанії загрожує «фатальний розкол суспільства».

Влада Каталонії оголосила на 1 жовтня референдум, який мав би вирішити чи регіон залишиться у складі Іспанії. Попередній референдум у 2014 році, який не мав юридичної сили засвідчив серйозну перевагу прихильників незалежності Каталонії.

5 вересня парламент Каталонії прийняв закон про референдум, яким визнано легітимність планованого волевиявлення.

У день референдуму відбулись масові протести прихильників незалежності, які реагували на те, що іспанська поліція блокувала проведення референдуму. За різними даними постраждали до 1000 людей.

Влада Каталонії оголосила, що явка на референдумі склала близько 43% і результати однозначні – 90% проголосували за незалежність.

3 жовтня в Каталонії почався загальний страйк, ініційована профспілками.
Loading...Залишити коментар