Євросуд зобов’язав Україну відмінити мораторій на продаж сільськогосподарських земель

0

Європейський суд з прав людини зобов’язав українську владу скасувати мораторій на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення, оскільки він порушує Європейську конвенцію з прав людини.

Про це стало відомо з рішення Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ) в справі “Зеленчук та Цицюра проти України”.

Так, у суді розглядалися позови двох громадян України щодо державної заборони на продаж сільськогосподарських угідь. Автори вважають, що така заборона порушує їхнє право власності як власників сільськогосподарських ділянок. У рішенні говориться, що після розвалу СРСР українські влада, як правило, роздавала сільськогосподарські угіддя особам, що раніше працювали на колгоспах. Одночасно з цим в Україні було на тимчасовій основі введено мораторій на продаж такої землі.

“Цей крок запобігає концентрації земель в руках декількох людей, зупиняє загрозу жителям сільської місцевості та гарантує, що земля і в подальшому буде оброблятися. Однак суд встановив, що держава не забезпечила справедливого балансу між спільними інтересами та майновими правами заявників”, – пояснили в суді, посилаючись на пояснення української влади.

В ЄСПЛ також зазначили, що ні одна інша країна-член Ради Європи не вводила такої заборони.

“Українська влада не пояснила, чому не такі жорсткі обмежувальні заходи були б менш ефективними для досягнення тих самих цілей”, – додали в ЄСПЛ.

Відповідно до рішення суду, українській владі необхідно прийняти необхідні законодавчі заходи для забезпечення справедливості балансу для власників сільськогосподарських земель. Одночасно з цим, така вимога не означає, що в Україні необхідно негайно ввести необмежений ринок сільськогосподарських земель.

Судом не було присуджено ніякої грошової компенсації позивачам.
Loading...Залишити коментар