Юрист розповів про моральні сторони заробітчанства в Росії

0

zarobitchany

На “Радіо промінь” юристу Віталію Дудіну задали запитання, наскільки моральним є заробляння грошей в Росії.

“Якщо Україна обере правильну економічну стратегію – індустріалізація, певний протекціонізм в окремих галузях, підвищення заробітних плат, то Україна стане більш незалежною і громадяни зможуть спокійно працювати”, – відповів Дудін.

Віталій Дудін є юристом Центру соціальних і трудових досліджень. Він вважає, що люди їдуть в Росію не для того, аби розбудовувати її економіку, а щоб прогодувати свої сім’ї, відправити гроші в нашу країну. “А наскільки моральним виробляти в Росії цукерки, наскільки морально продавати туди свинину, а експорт з 2015 року збільшився, наскільки морально те, що в Україні діють підприємства російських олігархів, які не були націоналізовані чи не зазнали жодних утисків?”, – запитує юрист.

“Чому наші громадяни їдуть в Росію на заробітки? Уряд зараз закладає своїми діями надійне підґрунтя для чергової хвилі міграції робочої сили в Росію: знищення соціальної сфери, оптимізація бюджетних установ сприятиме тому, що виникне додаткова робоча сила, не дуже конкурентноздатна на нинішньому ринку праці, яка не знає англійської мови, поїде саме в Росію. Маю на увазі людей старшого віку, бюджетників, вчителів.

Не можна перекладати соціально-економічні провали на плечі громадян. Нам зараз потрібна масштабна індустріалізація. Я вважаю, що Україну врятує не малий бізнес, а великі зарплати. Але для цього треба прийняти хоч один популярний крок після десяти непопулярних.

Європейська модель передбачає, що працююча людина не може бути бідною. Якщо Україна обере правильну економічну стратегію – індустріалізація, певний протекціонізм в окремих галузях, підвищення заробітних плат, то Україна стане більш незалежною і громадяни зможуть спокійно працювати”, – розповів Дудін.

Нагадаємо, в Росії працює до 40% усіх трудових мігрантів з України. Росія разом із Польщею залишається країною, яку найчастіше відвідують співвітчизники.
Loading...Залишити коментар