Юрій Шухевич вимагає звільнити авторів підручника, в якому його батька назвали колаборантом

0

Син головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича Юрій Шухевич вимагає покарати відповідальних за випуск підручника з історії для 10 класу.

Так, МОН рекомендувало новий підручник для 10-го класу загальної середньої освіти “Історія: Україна і світ (інтегрований курс, рівень стандарту)”, авторства Олени Аркуші та Мар’яна Мудрого.

У ньому автори назвали колабораціоністами українські підрозділи “Нахтігаль” та “Роланд”, а також дивізію СС “Галичина”. При цьому ілюстрували цю інформацію портретом головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича.

Син генерала УПА народний депутат Юрій Шухевич відреагував на інцидент.

“Вимагаю негайно звільнити з роботи відповідальних осіб за сепаратистську роботу! Ми тепер очищаємося на полі церковному і пора так само очиститися на полі історичному. Байки про наш колабораціонізм нам в голову вбила совєтська пропаганда. У той час, як Нюрнберзький трибунал не визнав такого факту і на суді було підтверджено те, що українські націоналісти вже з 1941 року боролися з гітлеризмом“, – пише Юрій Шухевич на своїй сторінці в “Фейсбук”.

25 жовтня 2018 року депутати Львівської обласної ради підтримали звернення до Міністерства освіти і науки України щодо неприпустимості прирівнювання у шкільних підручниках Головного командира УПА Романа Шухевича до колаборантів нацизму. Депутати також закликають інші обласні ради ухвалити аналогічні рішення.
Loading...Залишити коментар