З сьогоднішнього дня Міненерговугілля рекомендувало підняти ціну на вугілля

0

Міненерговугілля рекомендувало з 1 листопада 2017 року підвищити вартість реалізації вугілля державних підприємств для ТЕС і ТЕЦ на 10% до 2425 грн (без ПДВ та витрат на транспортування) за 1 тонну.

Рішення про це ухвалено на нараді з питання визначення граничної ціни на вугільну продукцію, яка відбулася у профільному міністерстві 26 жовтня, повідомляє КВПУ.

Виступаючи перед присутніми представниками Міненерговугілля, «Укрдержпостачу» та енергогенеруючих компаній, міністр Ігор Насалик поінформував про стан справ на ринку енергетичного вугілля. Зокрема він зазначив, що згідно із котируваннями форвардів на постачання вугілля у листопаді 2017 року – квітні 2018 року ціни на енергетичне вугілля зростатимуть. Та й поточна ціна 1 тонни імпортованого вугілля із ПАР становить близько $100, а із США – $97-110. Тому встановлена для вітчизняних державних вугільних підприємств вартість 1 тонни українського вугілля на рівні 2200 грн (без ПДВ та витрат на транспортування) не відповідає ринковим цінам і має бути підвищена.

Присутні на нараді згодилися на збільшення ціни на вітчизняне вугілля, бо це створить умови для сталого функціонування підприємств ПЕК в осінньо-зимовий період 2017/2018 років та нейтралізує загрози енергетичній безпеці України. Враховуючи це, визначено індикативну ціну 1 тонни вугільної продукції газової групи державних підприємств для потреб теплових електростанцій енергогенеруючих компаній та теплових електроцентралей на рівні 2425 грн (без ПДВ та витрат на транспортування) при середній його калорійності 5200 Ккал.

Нагадаємо, ціна 2200 грн (без ПДВ та витрат на транспортування) за 1 тонну газового вугілля державних шахт була встановлена з 1 вересня ц. р.
Loading...Залишити коментар