З’явилась петиція проти «крематорію» на Андріївському узвозі

0

krematorij2

На сайті електронних петицій Київської міської ради з’явилась петиція стосовно зведеної на Андріївському узвозі будівлі Київського драматичного театру.

Назва петиції «Повернути історичний вигляд Андріївськогму узвозу, який є загальним спадком всього Українського народу. Знести новий фасад театру, та зобов’язати повернути історичний вигляд будинку».

«Андріївський узвіз є загальним спадком всього Українського народу, візитівкою Києва та всієї України. Одним з місць, заради якого туристи їдуть саме до Києва. Він повинен бути збережений у первісному стані, таким яким він був збудований у 18 столітті. Нові модерністські фасади вщент руйнують його історичну цінність та туристичну привабливість. Право на перебудову має приймати вся громада Києва, а не лише декілька чиновників-взяточників. Вважаю, що новий фасад театру на Подолі має бути знесений, а вулиці має бути повернений історичний вигляд. Дані роботи мають бути покладені на забудовника та проектувальника. Посадові особи, що давали дозвіл на руйнування історичного центру Києва, мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності, а наразі усунені з посад», – написано в поясненні до петиції.

З’явилась петиція на сайті Київської міської ради сьогодні, 29 листопада, і на час виходу матеріалу набрала 300 підписів. Загалом за 90 днів, а це термін, який відводиться на збір підписів, треба зібрати для розгляду питання в мерії 10 тисяч.

Нагадаємо, вчора в соціальних мережах жваво обговорювалась нова будівля Київського драматичного театру на Подолі, який збудовано в історичній частині столиці, а саме на Андріївському узвозі.

Як виявилось, судячи з коментарів журналістам «Української правди» колишнього заступника мера з будівництва, а тепер радника Кличка Павла Рябікіна, проект реконструкції театру затверджували, базуючись на рекомендації ЮНЕСКО.

«У рекомендації ЮНЕСКО зазначається, що для того, щоб підкреслити історичну самобутність будівлі не можна поряд будувати нову споруду, стилізовану під старовину. Все, що зведено нове, має кардинально відрізнятися, щоб не розмити історичний комплект міста», – зазначив він.

Loading...Залишити коментар