За вбивство ґвалтівника – смертна кара

0

У Судані, що у північно-східній Африці, збираються стратити жінку, яку вбила свого чоловіка за зґвалтування.

19-річну Ноуру Хуссейн насильно видав заміж її батько. Сама вона розповідає, що такі плани в нього були ще три роки тому, коли їй були 16 років, але тоді вона втекла з будинку та переховувалась у родичів, пише Центр інформації про права людини.

У першу шлюбну ніч дівчина відмовилась займатися сексом зі своїм чоловіком, а тому він вирішив зґвалтували її. У цьому йому допомогли родичі, які тримали Ноуру та не давали втекти. Через декілька днів чоловік зґвалтував жінку ще раз, а тому вона вирішила його вбити.

Одразу після інциденту родичі дівчини відвели її в поліцейський відділок, де правоохоронці затримали Ноуру. Пізніше суд Судану визнав її винною та засудив до смертної кари.

У Судані діє закон, що розуміє шлюб як угоду між чоловіком і жінкою: чоловік зобов’язується утримувати і захищати дружину, а вона – в усьому підкорятися чоловіку. При цьому зґвалтування у заміжжі не вважається в країні чимось ганебним.

Правозахисник Afrika Youth Movement Бадр Ельдин Салах зазначив, що за законами Судану сім’я вбитого могла попросити грошової компенсації, але не зробила цього і наполягала на страті.

Зараз у адвокатів дівчини є менше 10 днів, щоб оскаржити вирок, але, за словами експертів, перспективи такого розвитку подій мінімальні. На історію Ноури звернули увагу провідні світові ЗМІ, які зараз привертають увагу до раннього заміжжя та насилля над жінками в країнах Африки.
Loading...Залишити коментар