Заборона на музику

0

39 років тому, після того, як в Ірані відбулась ісламська революція 1979-го року, лідер революції і тодішній Верховний керівник Ірану імам Хомейні заборонив трансляцію західної музики в країні через те, що вона нібито розбещує молодь.

Таке рішення Хомейні пояснив у інтерв’ю італійському журналісту для видання Corriere della Serra від 26 вересня 1979 року.

Запитання: Ви воскресили заборону на музику і на алкоголь. Поясніть мені: чому випити келих вина або пива, коли мені цього хочеться, – це гріх? І чому слухати музику – гріх? Наші священики і п’ють, і співають. Навіть Папа Римський. Це означає, що Папа – грішник?

Відповідь: Правила ваших священиків мене не цікавлять. Іслам забороняє алкогольні напої – ось і все. Він забороняє їх категорично, оскільки вони призводять до помутніння свідомості і перешкоджають ясному мисленню. Музика також затуманює розум, тому що несе в собі насолоду і екстаз, рівну наркотикам. Я маю на увазі вашу музику: зазвичай вона не піднімає дух, а присипляє його. І відволікає нашу молодь, яка в результаті переймається отрутою і не дбає про свою країну.

Навіть музика Баха, Бетховена і Верді?

Я не знаю, хто це. Якщо вони не затуманюють розум, то вони не будуть заборонені. Дещо з вашої музики не заборонено: наприклад, марші та гімни. Ми залишимо музику, яка вивищує, як марші, яка змушує молодь рухатися, а не паралізує її; яка спонукає її піклуватися про свою країну. Так, Ваші марші дозволені.

Вдруге на іранському радіо та телебаченні західну музику забороняли у 2005 році.

 

 

 
Loading...Залишити коментар