Закарпатців закликають фотографувати ями на дорозі

0

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль закликав жителів регіону фотографувати ями і вибоїни на дорогах.

Заклик опубліковано на сайті голови ОДА.

Як стверджує Москаль, в регіоні є кошти в розмірі понад 100 мільйонів гривень, отримані в рамках «дорожнього експерименту» за перевиконання митних показників, і які планується направити на ремонт доріг на додаток до виділених Кабміном 218 мільйонам гривень.

«На ремонт майже всіх обласних і районних доріг виготовлена проектно-кошторисна документація, ми почали оголошувати тендери. Однак на цьому децентралізація й закінчилася.

Служба автомобільних доріг України (САД) мала формально затвердити перелік переданих на наш баланс доріг, після чого Бюджетний комітет Верховної Ради України своїм рішенням направить весь список у Держказначейство, щоб переможці тендерів могли зареєструвати необхідні документи. Однак САД не затверджує перелік доріг, вимагаючи по кожній із них фото або відео ям, вибоїн і т.д., які необхідно відремонтувати. І це ще не все. Кошти від «дорожнього експерименту» САД хоче забрати собі для ремонту й утримання доріг міжнародного й національного значення. Хоча, згідно з постановою Кабміну, цими коштами розпоряджається обласна держадміністрація. Минулого року Закарпаття не отримало практично ніякого державного фінансування на дороги, весь ремонт проводився за кошти «дорожнього експерименту». Цього року ми планували за ці ж надходження продовжити минулорічні роботи й почати поточний середній чи капітальний ремонт на інших дорогах. Однак САД робить усе, щоб заблокувати це.

Коли центральна влада всупереч деклараціям не віддає повноваження на місця, а продовжує керувати по-старому, всіляко блокує роботу й намагається диктувати, що саме робити в областях, то це псевдодецентралізація!

Якщо Служба автомобільних доріг дійсно не знає, в якому жахливому стані знаходяться дороги Закарпаття, то я прошу мешканців області зробити фото цих ям і вибоїн і відправити в САД на електронні адреси.», – пише Москаль.




Loading...



Залишити коментар