Замкнуте коло: як трудова міграція знищує освіту

0

Благополуччя держави та її громадян напряму залежить від освіти. Чим вищий рівень життя у країні, тим якіснішу освіту вона надає, зокрема й безкоштовну. Проте, коли економічний стан держави є не найкращим, а освіта, як і всі важливі сфери життя, потерпає від браку фінансування, країну масово покидають трудові кадри, що, в свою чергу, не вирішує, а лише усугубляє загальні проблеми. Тож виникає замкнуте коло, коли поганий рівень життя та освіти змушує українців покидати країну в пошуках кращого життя, а система освіти, яку немає кому реформувати та оздоровлювати, не здатна виховувати повноцінно освічених громадян, що приводить до ще більшого економічного та соціального занепаду.

Так сталось і на Закарпатті, де на сьогодні спостерігається гостра нестача вчителів – кількість вакантних посад працівників освіти становить понад 1600 посад.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи цю ситуацію, це пов’язано з трудовою міграцією викладачів в сусідні країни. Він зазначив, що зарплату українського вчителя, яка за останні два роки зросла на 75%, треба довести до ринкового рівня для того, щоб мотивувати викладачів працювати в Україні.

«Ми підвищили зарплату на 75%, але цього недостатньо. На Закарпатті багато викладачів працюють за кордоном. Тому дохід вчителів, особливо в прикордонних областях, повинен бути конкурентним з колегами з сусідніх країн», – сказав прем’єр.
Loading...Залишити коментар