Засновниця теорії тоталітаризму

0

14 жовтня 1906 року народилась Ханна Арендт – німецько-американська журналістка та громадський діяч, засновниця теорії тоталітаризму, а також мислителька ХХ ст.

Арендт дивом вдалося уникнути Голокосту. У 1933 році вона поїхала з Німеччини у Париж і там почала допомагати єврейським біженцям. Коли у Франції у 1940 році євреїв почали відправляти у концтабори, Ханна Арендт потрапила о концтабору Гюрс, проте змогла втекти звідти через декілька тижнів. Згодом у 1941 році вона приїхала у Нью-Йорк і вступила до спільноти германських євреїв-біженців.

Ханна Арендт є автором понад 450 робіт, різноманітних за проблематикою, але об’єднаних ідеєю осмислення сучасності. Один із найвідоміших її творів «Ейхман у Єрусалимі» про суд над «архітектором Голокосту» Адольфом Ейхманом. У книзі Арендт розкриває поняття «банальності зла» – бездумного й сліпого підпорядкування нелюдським законам, що направлені проти основ життя. На її думку, іронія полягала в тому, що Ейхман не був здатен мислити й діяти, а жив за інерцією, – у цій банальності зла, а не у лиходійній волі була справжня небезпека нацизму.

Варто додати, що багато ідей Ханни Арендт вплинули на хід всієї післявоєнної дискусії про Голокост.

Джерело
Loading...Залишити коментар