Землю під Михайлівською площею хочуть приватизувати

0

Myhajlivsjka

Ініційоване київською владою будівництво підземного 4-рівневого паркінгу під Михайлівською площею може закінчитись його продажем.

Як пише в своїй колонці на «Українській правді» громадська активістка та координатор створення Скверу Небесної сотні Євгенія Кулеба, будівництво робиться заради відмивання коштів і продажу землі.

«Депутатів Київради тримають за дурнів, пропонуючи виділити гроші на обговорення проекту рішення, яке виконавча влада вже принципово для себе ухвалила. Киян тримають за дурнів, розповідаючи, що планують вести з ними переговори (і ще й виділяють на це кошти самих киян!), робити дослідження.

А паралельно вже з лютого тихо і підступно відповідні служби погоджують розпорядження. Його активно погоджують в кабінетах без аналізу транспортних проблем, без створення транспортної моделі, транспортних розрахунків, пошуку альтернатив.

У хворобливої ідеї створення багаторівневого паркінгу на історичному схилі немає жодного вивченого і доведеного підґрунтя, але процес йде так інтенсивно, що під розпорядженням наразі не вистачає лише декількох підписів високопосадовців», – пише Євгенія.

Також активістка припустила, яким чином будуть розвиватись події навколо паркінгу, якщо його все ж почнуть будувати.

«Тепер з урахуванням київського досвіду можемо змоделювати розвиток ситуації: за рахунок киян починається масштабне будівництво, на якому розкрадаються мільйони. Гроші закінчуються, влада розводить руками, бідкається на черговий довгобуд – о, диво! – на сцену виходить добрий інвестор, який погоджується врятувати місто, вкласти кошти за умови викупу ділянки. Непогана нагода прикупити серце Києва. А щоб мати прибуток, інвестор, як варіант, робить замість частини паркінгу торговельний центр. Завіса».

Найцікавіше те, що територія паркінгу знаходитиметься в охоронній зоні ЮНЕСКО, а судячи з того, як просувається проект, ніхто радитись з ЮНЕСКО не збирається.

«Багаторівневій паркінг, який, за інформацією археологів сягне 18-ти метрової глибини, системно вплине на напрямки ґрунтових вод, які й без цього поступово руйнують Софію Київську, Андріївську церкву, Михайлівський собор, історичну забудову на Старокиївській горі, створить транспортні колапси на вулицях Михайлівській, Десятинній та Великій Житомирський», – наголошує активістка.
Loading...Залишити коментар