Журналісти, котрі оприлюднили дані про офшори, можуть понести відповідальність

0

mossack_fonseca

Журналістів, котрі оприлюднили дані про власників офшорів, котрі реєструвала панамська компанія Mossack Fonseca, можуть притягнути до відповідальності.

Такий висновок можна зробити із заяви засновника компанії Рамона Фонсеки, котрий засудив оприлюднення конфіденційної інформації.

«Це злочин, кримінальний злочин. Конфіденційність є фундаментальним правом людини, яке все більше і більше розмивається в сучасному світі. Кожна людина має право на недоторканність приватного життя, якби він був королем чи жебраком», – сказав Фонсека.

Він каже, що така акція, котра «оголила» втечу від сплати податків по цілому світу, є атакою на Панаму, адже маленька країна показує конкурентноздатність в залученні компаній.

Дії влади Панами стверджують, що вони погоджуються з цією тезою. Так, уряд Панами заявив, що буде активно сприяти розслідування обставин, за яких документи, де фігурують прізвища сотень високопосадовців з цілого світу, потрапили до журналістів.

«Уряд Панами буде активно співпрацювати і надасть необхідну допомогу в разі, якщо будуть будь-які правові заходи», – йдеться в заяві уряду країни.

За словами президента Панами Хуана Карлоса Варела, викриття не стануть приводом для того, щоб уряд країни відмовився від політики «нульової толерантності» до будь-якої незаконної діяльності у фінансовій індустрії Панами.

Сам Фонсека заявив, що його компанія не несе відповідальності за те, як використовувалися зареєстровані нею фірми.

Нагадаємо, вчора, 3 квітня, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, що використовуються впливовими людьми для ухилення від сплати податків.

Серед фігурантів офшорного скандалу значаться прізвища 12 діючих і колишніх світових лідерів, бізнесменів і офіційних осіб, включаючи президента РФ Путіна, президента України Порошенка, відомого футболіста Ліонеля Мессі й інших відомих впливових людей.

Серед власників офшорів, зокрема, матеріали про трьох людей, пов’язаних з Україною, – президента України Петра Порошенка, екс-прем’єра Павла Лазаренка і британського бізнесмена пакистанського походження Мохаммада Захура, який живе і працює в Україні.

З опублікованих документів стало відомо, що Порошенко не передав «Рошен» в «сліпий траст», а вивів в офшор, щоб не платити в Україні податок на продаж, а одеський мер Геннадій Труханов взагалі має російський паспорт.
Loading...Залишити коментар