Журналісти розповіли про роль СБУ у вбивстві Шеремета

0

Працівники СБУ вилучили сервер із відео з камер спостереження в одному з магазинів поблизу будинку вбитого журналіста “Української правди” Павла Шеремета, і повернули його порожнім.

Про це “Українській правді” розповів один з авторів журналістського розслідування справи Шеремета Дмитро Гнап.

За його словами, власник магазину розповів, що працівники СБУ вилучили сервер із відеозаписами, а коли повернули його, з’ясувалося, що всі файли з інформацією за 2 тижні, були видалені.

“Щоб спробувати відновити ці відеозаписи, потрібно витратити багато часу та грошей, однак немає гарантії, що це вдасться зробити”, – зазначив Гнап.

У фільмі, оприлюдненому сьогодні, 10 травня, автори матеріалу -редакція розслідувань “Слідство.Інфо” і представники міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP, йдеться також про те, що у ніч перед вбивством біля будинку Шеремета з’являвся колишній або теперішній працівник СБУ.

У фільмі фігурують дані, згідно з якими чоловік на ім’я Ігор Устименко начебто був присутній біля будинку Шеремета принаймні кілька годин уночі, коли під авто журналіста підклали вибухівку.

Автори фільму зазначили, що чоловік імовірно працював у СБУ принаймні до 2014 року.

Під час розслідування пан Устименко відмовився коментувати свої зв’язки зі службою, а СБУ не надало коментарів для фільму.

Імовірно, що цей чоловік приїхав на місце події 19 липня. У фільмі показали, що номери начебто його авто зафіксували кілька камер спостереження в районі, де проживав пан Шеремет.

Автівка зареєстрована на іншу особу, Зарецьку Наталію Леонідівну, уточнюють журналісти.

У фільмі зазначили, що пані Зарецька та пан Устименко не пояснили причину появи авто у вечір перед убивством.

Нагадаємо, вранці 20 липня 2016 року автомобіль, в котрому їхав Павло Шеремет підірвали в центрі Києва. Журналіст загинув. Автомобіль належав власниці видання “Українська правда” Альоні Притулі. Серед версій вбивства професійна діяльність, особисті мотиви, диверсії іноземних спецслужб, а також замах на власницю автомобіля Альону Притулу.

Раніше з’явилось відео, нібито, встановлення вибухівки під автомобіль Шеремета.

До слова, журналісти “17 каналу” опинились на місці вбивства відразу, чим привернули увагу слідчих. Вони пояснили, що чекали мера Віталія Кличка, з яким домовлялись про інтерв’ю, однак сам Кличко це заперечив. Журналістів викликали на допити.

Поліція не впевнена, що зможе розкрити це вбивство.
Loading...Залишити коментар