Зимою львів’яни платитимуть за тепло більше

0

Як відомо, 27 червня 2013 року депутати Львівської міської ради  прийняли ухвалу про скасування двоставкового тарифу з оплати за теплопостачання.

Зокрема, документ передбачає, що одноставковий тариф має вступити в дію з 1 жовтня 2013 року.

Це питання виніс на розгляд «свободівець» Любомир Мельничук.

За словами представника львівського осередку профспілки “Захист праці”, виходить, шо депутати Львівської міської  Ради в особі найбільшої фракції ВО «Свобода» не тільки лобіюють інтереси великого бізнесу у міській раді, віддаючи ласі ділянки під торгівельні центри у центрі старовинного міста, забираючи й так обмежений простір львів’ян та громади, так ще й проштовхують антисоціальні реформи, відміняючи двоставковий тариф.

“При одноставковому тарифі львів’яни взимку будуть платити більше, а саме у 2,5 разу, зазначають спеціалісти ЛМКП «Львівтеплоенерго». Вони стверджують, що економічна доцільність збереження двоставкового тарифу очевидна” – повідомив він.

Довідка

Принцип двоставкового тарифу простий: сума, яку мешканці мали б сплатити в опалювальний сезон за тепло, розбивається на увесь рік аби полегшити навантаження на сімейні бюджети. Двоставковий тариф на тепло складається з двох частин: «умовно-постійні» (абонентська плата) та «умовно-змінні витрати» (плата за фактично спожиту теплову енергію).

Абонплату, «умовно-постійні витрати», мешканці сплачують впродовж року. Зараз вона дорівнює 1,301 грн/кв. м загальної опалювальної площі квартири. Абонплата не є платою наперед. Це не авансовий платіж, а витрати підприємства. Тому і сплачувати їх потрібно протягом 12 місяців.

Кошти, отримані у вигляді абонентської плати від населення, спрямовуються на потреби підприємства. Зокрема, на придбання матеріалів (труб, засувок, компенсаторів), сплату різноманітних податків і зборів, виплату заробітної плати і відрахувань по заробітній платі.

Абонплата є не додатковою платою. Це — просто розщеплення тарифу на 12 місяців. У підсумку загальна сума, яку витрачає мешканець на послуги з теплопостачання за рік, є такою ж, як і при одноставковому тарифі за 6 місяців.

У жовтні 2006 року Кабінет Міністрів України зобов’язав усі теплопостачальні підприємства застосовувати у роботі двоставкові тарифи. Двоставкові тарифи широко застосовують у європейських країнах, в Україні його впровадили 16 обласних центрів. Двоставковий тариф діє у близько 70% міст України. Так, по двоставковому тарифу розраховуються за теплопостачання у містах Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Харків, Чернівці, Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Севастополь, Хмельницький, Черкаси, Суми, Луганськ, Миколаїв, Одеса.”
Loading...Залишити коментар