Зміни клімату стають каталізатором конфліктних ситуацій

0

Наслідки глобальних змін клімату на Землі та інші екологічні проблеми все частіше стають каталізатором конфліктних ситуацій.

Про це заявив координатор програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) Махір Алієв, повідомляє прес-центр ООН.

“У величезній кількості сучасних конфліктів так чи інакше простежується екологічна складова”, – підкреслив він в ході інтерв’ю, присвяченого питанням безпеки, які будуть розглядатися на Мюнхенській конференції в Німеччині.

За словами Алієва, зі зміною клімату населення Землі не зможе проживати на певних територіях і змушене буде шукати більш прийнятні для себе умови.

“При цьому неминуче виникають такі питання, як” кліматична міграція “, зіткнення стороннього населення з місцевим і так далі. Звідси випливає цілий ряд наслідків, які безпосередньо впливають на питання безпеки: питання водних ресурсів, питання виснаження і різноманітності сільськогосподарських можливостей”, – пояснив він.

Для того, щоб протистояти цій тенденції, ЮНЕП підписала угоду про співпрацю з Мюнхенської конференцією, що, по крайній мірі, дозволить поглянути на питання забезпечення безпеки з урахуванням екологічної складової.
Loading...Залишити коментар