Декілька багатотисячних демонстрацій переросли у сутички з поліцією

0

У суботу, 24 лютого, в ряді міст Італії за тиждень до парламентських виборів пройшли багатотисячні демонстрації. При цьому не обійшлося і без сутичок.

Про це повідомляє Associated Press.

Так, в Римі тисячі людей взяли участь у ході “Ні фашизму”. До його проведення закликало Національне італійське об’єднання Anpi. Акцію в столиці країни підтримали лідер Демократичної партії і екс-прем’єр Італії Маттео Ренці, а також глава чинного уряду Паоло Джентілоні.

На іншу демонстрацію в Римі закликав вийти своїх прихильників Союз профспілок CGIL. Акція також була антифашистська. Деякі учасники маніфестації кидали в поліцію піротехнічні засоби.

А в Мілані пройшла демонстрація “Ліги Півночі” (Lega Nord), право-радикальної партії Італії, яка виступає за надання північним італійським провінціям незалежності. Згідно з даними поліції, в акції взяли участь близько 15 тисяч осіб.

Демонстрацію в цьому місті влаштували і антифашисти. Акція переросла в зіткнення з поліцією, коли учасники антифашистської демонстрації спробували прорвати кордон поліції і пройти ходою по одній з центральних вулиць. В результаті були застосовані балончики зі сльозогінним газом і петарди.

Парламентські вибори в Італії відбудуться 4 березня. Lega Nord йде на вибори разом з партією Forza Italia колишнього прем’єра країни Сільвіо Берлусконі і націоналістами з “Братів Італії” (Fratelli d’Italia). За результатами опитувань, цей блок може набрати до 36% голосів виборців.
Loading...Залишити коментар