Друга киргизька революція. Міжетнічні зіткнення.

0

Вісім років тому у Киргизстані спалахнула революція – низький рівень життя, боротьба за владу між кланами, різке зростання комунальних послуг, зростання авторитарних тенденцій вивели сотні тисяч мешканців на вулицю. Проте згодом революція перейшла у міжетнічне протистояння між киргизами та узбеками. Одна з сутичок відбулась 8 років тому, 11 червня 2010 року, у місті Ош і забрала життя 26 людей.

Трагедії передували революційні події в країні, які розпочались у квітні 2010 року. Вони мали досить швидкий успіх: опозиція захопила владу лише за одну добу, 7 квітня президент Курманбек Бакієв пішов у відставку. Після цього в Киргизстані проголосили Тимчасовий уряд. Проте в травні у південних районах країні прихильники екс-президента відмовились підкорятись тимчасовій владі і встановили своїх керівників на адміністративні посади. Після цього узбеки під управлінням Кадирджана Батирова повернули владу до рук опозиції, а між узбекамии та киргизами в регіоні розпочались справжні міжетнічні бойові дії.

11 червня жорстокі зіткнення вибухнули в місті Ош, під час яких постраждали понад 2000 осіб та ще 828 були госпіталізовані. В місті введено комендантський час, відключено газ, на вулицях вибудовані баррикади і зафіксовані випадки мародерства. Іноземні агентства повідомляють про етичне підґрунтя подій, оскільки в місті Ош компактно проживає узбецька меншість.

В цей же час в Бішкеку молодь киргизької національності почала захоплювати мікроавтобуси та машини, щоб їхати на південь для участі у зіткненнях з узбеками. Деякі з них увірвались в будівлю Держтелерадіокомпанії і вимагали надати їм прямий ефір.

ЮНОСАТ підрахував, що 2843 будівлі були пошкоджені в містах Ош, Джалал-Абад та Базар-Курган. З них 2677 будинків були повністю зруйновані та 166 серйозно пошкоджені. 400 тис. біженців укрилися в сусідньому Узбекистані.
Loading...Залишити коментар