За антикапіталізм та фемінізм дали два мільйона нобелівських доларів - Перший Соціальний

За антикапіталізм та фемінізм дали два мільйона нобелівських доларів

0

Нобель

Нещодавно стали відомі цьогорічні лауреати Нобелівської премії. Саме ці люди, на думку журі, досягли найбільших успіхів у своїх галузях. Нагородження відбудеться традиційно, 10 грудня. Що цікаво, в лавах переможців є й антикапіталіст та феміністка.

Лауреат в галузі економіки, французький професор Жан Тіроль. Ще з 80-тих він працював над методами, якими можна було б приборкати панування великих корпорацій.

За словами журі, Тіроль зробив великий внесок в теоретичні дослідження в ряді галузей, проте найбільше його досягнення – це схема боротьби проти влади великих компаній

Премію в галузі миру отримала пакистанська активістка Малала Юсафзай. Щоправда, перемогу вона розділила з індійським активістом та борцем за права дітей. Каілашем Сатьяртхі. Малалі зараз 17, а два роки тому її підстрелив таліб, за її активну позицію в боротьбі за права дівчат і жінок отримувати освіту. Після поранення її перевезли до шпиталю Королеви Єлизавети в Бірмінгемі, де лікарі врятувли її життя. Після виходу з шпиталю, вона закликала всіх жінок світу активно стояти за свої права.

Малала наймолодша лауреатка за всю історію Нобелівської премії.

Нагадаємо, Нобелівська премія видається в шести галузях раз на рік, як винагорода талановитим науковцям та діячам.
Loading...Залишити коментар