Чому медіа звинувачують пістолет у смерті двох репортерів? - Перший Соціальний

Чому медіа звинувачують пістолет у смерті двох репортерів?

0

225

Минулого тижня Америка зустрілась з глибоким злом людської істоти: Вестер Лі Фланаган II, відомий як репортер Брайс Вільямс, убив двох людей, в той час, коли вони були в прямому ефірі на WDBJ у Вірджинії – репортера Елісон Паркер і оператора Адама Уорда.

Після вбивства він пустився навтьоки – і поки тікав, написав та запостив свої обґрунтування вбивств, звинувачуючи Паркер у «расистських коментарях». Потім він опублікував відео розстрілу впритул на своїх сторінках у Facebook і Twitter.

Вільямс – чорний. Паркер і Уорд були білими.

Вільямс – гей. Паркер і Уорд були гетеросексуалами.

Немає необхідності доводити, що Вільямс спеціально наголосив на своїй ідентичності як факторі вбивств. У 23-сторінковому безладному листі до ABC News Вільямс писав, що стрілянина в церкві в Чарльстоні в червні повинна спровокувати расову війну: «Чому я роблю це? Я купив зброю 19 червня. Стрілянина в церкві в Чарльстоні відбулася 17 червня… Що винесло мене – це була стрілянина в церкві… Ви хочете расову війну (видалено)? Добийся успіху – тоді ти білий… (видалено)!!!». Згідно ABC News, він заявив, що «страждав від расової дискримінації, сексуальних домагань і знущань на роботі», що на нього були нападки від «чорношкірих чоловіків і білих жінок» і що він піддавався гнобленню через те, що був «геєм та чорною людиною».

Вільямс вжився у свій статус жертви. Він подав до суду в Таллахассі, штат Флорида, на свого роботодавця WTWC – позов врегульовано в позасудовому порядку. Після звільнення з WDBJ він подав на компанію скаргу в Комісію рівних прав з питань працевлаштування – скарга комісією відхилена. За словами менеджера станції WDBJ Джеффа Маркса, Вільямс був «нещасною людиною» з «репутацією, того, з ким важко працювати, оскільки він постійно шукає причини, щоб ображатись».

Якби білий чоловік вбив чорного гея, запустив стрічку, зняту від першої особи, а потім розпочав дискусію про те, як він став жертвою дій і анти-релігійного фанатизму гомосексуалістів, ЗМІ ніколи б не перестали переказувати цю історію. Вони б енергійно розповідали про мотиви стрілка, з усіма можливими політкоректними криками про расизм і гомофобію Сполучених Штатів в більш широкому сенсі. Ми б слухали про переваги білої раси (поганий лідер Black Lives Matter Дірей МакКессон, який потягнувся за пістолетом, розуміючи, що стрілок був білим і написав: «Білизна’ не може пояснити майже нічого»).

Але статус жертви, який Брайс Вільймс сам на себе вішає, навіть під час вбивства невинних, заслуговує не переосмислення політики, що роз’єднує, в якій він, мабуть, «купався». Ми не будемо вести розмову про те, чи проштовхування вічної картини жертовності чорношкірих і геїв в найбільш дружній до них країні на планеті, може зробити їх потенційними жертвами. Ми не будемо говорити про те, чи поглинання Демократичної партії командою Black Lives Matter заохочує деяких людей вважати, що тільки чорні життя мають значення, доки лише чорні життя знаходяться в небезпеці – і навіть більше: значення мають тільки чорні життя тих, хто був вбитий білими людьми. Замість цього, ми будемо впевнені, що Брайс Вільямс викинутий тими ж людьми, які звинуватили Сару Пейлін у стрілянині Джареда Лі Лауфнера в Габріель Гіффордс.

Насильство Вільямса є частиною більш широкої тенденції: не вбивств чорними білих (що як і раніше відбувається непропорційно, але їх кількість зменшується), а тренду, коли чорні чоловіки, що використовують американський расизм як пояснення насильства в більш широкому розумінні, і геї, які використовують американську гомофобію для обґрунтування порушення прав інших.

Дехто в ЗМІ намагається піти далі, ніж зв’язок Вільямса з політикою в країні – вони захищають  викривлений світогляд Вільямса, сумніваючись чи зла, расистська, гомофобна Америка створила його. Оглядач WonderWomanist на Gawker писав: «Я можу зрозуміти його розчарування  расовою дискримінацією на роботі, але це не було варте того, щоб покидати своє життя… RIP жертвам, навіть якщо вони, можливо, були расистами».

Кей Стайгер з ThinkProgress взяла оповідь Вільямса за чисту монету: «Одна частина документа включає фразу “Передсмертна записка для друзів і сім’ї” і докладним описом дискримінації, якої він зазнав як гей і чорна людина».

Але більшість ЗМІ буде повертатись до контролю над вогнепальною зброєю, за прикладом Білого дому і Хілларі Клінтон, котрі відстоюють посилення законів контролю за зброєю – так само як і вимагають звільнення злочинців з в’язниць, застосування суворих заходів для охорони правопорядку – і все це для політичної вигоди.

Всі ці політики не будуть робити нічого, щоб зупинити Брайсів Вільямсів. Насправді, вони зроблять їх більш поширеними. Повчання американцям, що вони не є жертвами – може стати відмінним способом боротися зі  злом, адже більшість жертв не є злом, але практично всі злі люди думають, що вони є жертвами, і, таким чином, виправдовують своє насильство. Але месседж для американців, що вони не є жертвами, підірве тезу про те, що всі меншини є жертвами, і, отже, вимагають більшого в уряду. І ця теза, і політичний успіх, який її супроводжуватиме, повинні мати за пріоритет будівництво  більш інклюзивної країни, яка розуміє.

Бен Шапіро

Переклад: Ганна Єрмак, для «Страйку»

Джерело 
Loading...Залишити коментар