Дональд Трамп збільшує ряди прихильників расизму - Перший Соціальний

Дональд Трамп збільшує ряди прихильників расизму

1

244 копия

Ворожі до латиноамериканців виступи Дональда Трампа можуть підбадьорити расизм серед білих американців. Декому, можливо, важко усвідомити, що зірка реаліті-шоу і невдалий бізнесмен, який характеризує мексиканських іммігрантів, як «найбільш небажаних людей», називаючи їх «злочинцями, наркоторговцями» і «насильниками», не тільки претендує на пост президента США, але й отримує підтримку.

Я не можу сказати, що я здивована.

Декілька тижнів тому, під час пробіжки у моєму районі, незнайомець запитав мене, чи я «нелегалка». За 10 хвилин до цього інший незнайомець запитав мене, чи я розмовляю англійською. Обидва були білими, а один з них навіть назвав мене «сеньйора». В кінці минулого тижня, коли я стояла у черзі до банкомату, до мене підійшов білий чоловік і обережно спитав чи я розмовляю англійською. Він заблудився і сказав, що не хоче бути «в поганому районі» довше, ніж йому потрібно. Він тримав чашку King Taco в руці. Я бачила білих хлопців, схожих на нього, в мексиканських ресторанах поряд. Подумайте про тако, перш ніж ви почнете спілкуватись з мексиканцями, котрі не обслуговують вас.

Це світ якого хоче Трамп, кажучи, що збирається «зробити Америку знову великою», тобто повернутися в Америку 1950-тих, де кольорові люди не існують в житті білих американців, якщо вони не обслуговують або не розважають їх. Здавалося, що світ прагне більшого, а останні опитування показали, що 47% білих американців сприймають Трампа «позитивно».

Я живу в Лос-Анджелесі 29 з моїх 30 років. Як світлошкіра, дворасова латиноамериканка в одному з найрізноманітніших і мексикансько орієнтованих міст в країні, я ніколи не чула питань того типу, які тепер задають білі люди. Я не єдина, хто відчуває сплеск у ,здавалося б, найбільш вільних від расизму регіонах. Латиноський журналіст Аура Богадо нещодавно написав про дивне спілкування в продуктовому магазині. Мій батько сказав мені, що недавно білий сусід, з яким він дружив з моменту переїзду в район 15 років тому, випадково запитав про його статус громадянства. З кожним днем, я чую більше подібних історій від латиноамериканських друзів і членів родини.

Білі американці можуть погоджуватися з Трампом, що все американське є слабким, знищеним політиками; їх підтримка виникає з вдячності комусь, хто хоче поставити на все, що колись зробило Америку «великою». Демонізація, дегуманізація і поштовх до подальшої криміналізації нелегальних іммігрантів Трампом існує одночасно з використання їхньої праці для будівництва його вежі.

Ми бачимо заголовки обох консервативних і ліберальних новинних ресурсів, яких, здавалося б, бентежить популярність і виборчі рейтинги Трампа. «Чому Трамп такий популярний?», «Чому люди підтримують Дональда Трампа», «Трамп ж не може насправді перемогти, правда?». Він може виграти і це тому, що він, використовує дуже небезпечну тактику: він насаджує білим американцям страх до «інших». У цьому випадку, «інші», тобто мексиканські іммігранти, котрі тільки те і роблять, що забирають робочі місця американців, продають їхнім дітям наркотики і ґвалтують білих жінок.

Як не дивно, Трамп є єдиним кандидатом у президенти, котрий готовий обговорювати перегони прямо, але він наближається до предмету дискусії, нічого не роблячи, а лише натискаючи на страхи американців про «кінець білої Америки», коли етнічні та расові меншини будуть більшістю населення США. Хоча зміна демографії є правдою, зосередження уваги на імміграції – є тактикою ледачого, особливо тоді, коли імміграційні потоки падають до найнижчого рівня, принаймні за два останні десятиліття.

Коли медіа не називають «тиради» Трампа своїми іменами – розпалюванням ненависті – ми рухаємося в бік нормалізації його расизму і ксенофобії, яка заохочує інших вести себе подібним чином. Поки Трамп має трибуну і мікрофон, кольорові люди будуть в небезпеці. Це може приймати форму расистських інтерактивів, які я відчуваю, або насильства.

Коли білі брати Скотт і Стів Лідер, побили і помочилися на 58-річного бездомного мексиканця минулого місяця, вони назвали Трампа причиною свого вчинку. «Трамп був правий» щодо «депортації всіх цих нелегалів», сказали вони. Трамп відповів, що він ніколи не буде «потурати насильству». Але коли Трамп візьме на себе відповідальність за розпалювання ненависті? І коли суспільство і засоби масової інформації запитають Трампа: ти расист?

Тіна Васкез

Переклад: Ганна Єрмак, для «Страйку»

Джерело 
Loading...1 коментар

  1. Федірків Микола Миколайович on

    Трамп це клоун, якого не варто сприймати серйозно.

Залишити коментар