Перший день саміту G8: Обама провідав школярів і здивував англійців кортежем - Перший Соціальний

Перший день саміту G8: Обама провідав школярів і здивував англійців кортежем

0

Олександр Біленький

У світі вирує криза. Виходячи з новинних стрічок, ми переконуємося: керівники провідних держав бачать свій порятунок у підвищенні податків, зниженні соціальних внесків і створенні джерел конфліктів низької та високої інтенсивності в Азії.

Учора відкрився саміт країн «великої вісімки».

На відкритті саміту прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон сказав, що хоче, щоб його учасники «змогли поглянути один одному в очі, подолати перешкоди та зібрати політичну волю задля вирішення проблем, які стоять перед ними».

Поліцейська охорона озера Лох-Ерн. Фото експропрійовано у: Paul Ellis/AFP/Getty Images

Варто зазначити, що саміт G8 не має жодних юридичних важелів, які змушували би учасників «вісімки» приймати своє рішення. Втім, можливо, саме така, кулуарно-переговорна сутність цієї наради символізує сьогоднішню політику. І дійсно, холодної війни немає, ідеологій, окрім грошей, також на горизонті не видно, а світ потрібно рятувати.

Бажано при цьому бути подалі від звичайного народу.

Судячи з приготувань охорони, єдиними, кому в очі не захоче дивитися Кемерон і його гості – протестувальники, від яких огородилися колючим дротом (3 метри висотою) і спецзагонами поліції, та жителі Сирії, чию долю  вирішуватимуть світові лідери. Нагадаємо, за ці два роки 93 тисячі сирійців загинуло у ході бойових дій. Скільки було зламано доль – ми не беремося рахувати. Сирійське питання вважається одним із найбільш контраверсій них на саміті: Америка неофіційно сприяє повстанцям, а Росія відповідно до домовленостей постачає зброю сирійській владі.

У згаданій вище промові Кемерон навів ще три цінності «вісімки», яким буде присвячено порядок денний. Це так звані «три Т»:  торгівля (Trade), податки (Tax) і прозорість (Transparency). У результаті лідери домовилися про зустріч у  Вашингтоні, яка відбудеться за місяць.

Кортеж Обами. Фото Demotix/Corbis/Gary McCulloch

Швидш за все, більшість основних рішень буде прийнято в Вашингтоні, а не на курорті Лох-Ерна.

Тим часом, Guardian оприлюднила кошторис затрат на безпеку – 50 мільйонів фунтів стерлінгів за дводенний саміт. З них –  4 мільйони  на тимчасове утримання старих армійських бараків в період розселення додаткових сил і 1,5 мільйони – на підготовку поліцейських.

Британці та ірландці були здивовані кортежем Обами від аеропорту до готелю, де зупиняються гості. На жаль, вони не бачили пафосу кортежів Рамзана Кадирова чи українського лідера.

Поки в Сирії та Туреччині стріляють…Фото: Jewel Samad/AFP/Getty Images

З усіх переговорів найбільше інформації було про відвідини школи в Белфасті.

Очевидно, головні політичні новини залишилися поза увагою преси.

Так само як коментування  подій у Стамбулі та Ріо-де Жанейро.
Loading...Залишити коментар