«Саміт G8 показав як будувати фальшиві декорації, але не шлях до змін», - експерт - Перший Соціальний

«Саміт G8 показав як будувати фальшиві декорації, але не шлях до змін», – експерт

0

Наслідки саміту G8 виявилися менш значними, ніж те очікувалося. Масштабні протести відбувалися в Бразилії та Туреччині, але не в місці переговорів світових лідерів. Тиждень після переговорів не показує додаткової динаміки у вирішенні світових проблем.

«Фальшиві декорації» та обмануті сподівання ірландців

Західні країни не знають як подолати наслідки економічного спаду та змушені вдаватися до методів із фільму «Хвіст крутить собакою». Як результат – відсутність довіри до існуючої системи та маніпуляція пріоритетом світових проблем.

Як повідомлялося раніше, безробіття у околицях курорту Лох-Ерн сягає 80%. Тим не менше, місцева влада організувала ціле шоу, коли на вікна магазинів і кафе були начеплені постери, які створювали вигляд добробуту та здорової економіки.  Самі ірландці сподіваються, що захід приверне увагу туристів до місцевості.

Косметичне впорядкування курорту замість вирішення проблем свідчить про те, що британська влада не має стратегії розвитку регіонів на період кризи, отже, готова до фальшування дійсності.

«Мир податкам, війна офшорам!»

Проблема боротьби з офшорами стосується не лише олігархів і бізнесменів. Враховуючи посилений інтерес урядів до приватного життя своїх громадян, а також перекладання економічного тягаря на плечі найбідніших і середнього класу, питання стоїть глибше.

Контроль офшорів, повернення податків і прозорість обігу грошей – це передусім контроль фіскальних органів над громадянами. І якщо ми ще можемо повірити у законодавчі обмеження для західних країн, то у випадку Росії (а на цьому прикладі і всього СНД) – це свідчить про нові повноваження податківців  і створення «економічного прокрустового ложа» в межах країни.

Особливо у посиленні контролю над офшорами зацікавлена Росія. Бюрократична корупційна схема, яка діє тут, дає можливість вибіркового вижимання. Путін явно не задоволений тим, що російський бізнес намагається вивести кошти на Кіпр або в Латвію (після податкових змін на острові). У той же час, «casus Депардьє» демонструє готовність прихистити «грошові мішки» з Європи. Цим самим, отримавши почесних громадян, демонструючи позитивний імідж, а також – переведення коштів під юрисдикцію Сбербанку.

Британія, яка свого часу була Меккою для бізнесменів-утікачів, теж не проти узяти трішки «проценту» з коштів тих, кого вона прихистила раніше.

На тлі цього країни ЄС та США домовилися про створення зони вільної торгівлі. Таким чином, американському бізнесу дається можливість інвестувати в європейську економіку.

Сирія: ввічливо та дипломатично

Володимир Путін заніс собі до скарбнички дипломатичну перемогу: про остаточне рішення по Сирії сором’язливо мовчали, сам Путін розповідав про те, як опозиціонери із Сирії їдять людей, про політичне врегулювання тощо.

Уже зараз видно, що по Сирії кожен залишиться на захисті своїх інтересів – цього вимагає Realpolitik.

 Головним наслідком переговорів по Сирії стало наступне: Росія постачає зброю до Сирії на підставі міждержавних угод, отже діє легально. Сторони домовляють про створення тимчасового коаліційного уряду.

Підсумовуючи все вище написане: саміт G8 показав як будувати фальшиві декорації, але не шлях до змін. Уряди продемонстрували два основні вектори виходу з кризи – створення декорацій і боротьба з ухилянням від податків.

Створення зони вільної торгівлі між США та Європою дасть змогу протриматися європейським країнам. Можливо, відбувайлами в цій ситуації стануть країни СНД і Україна зокрема . Причиною є те, заощадження більшість населення зберігає в доларах, а  зростання європейської економіки може вплинути на баланс і євро.

Петро Чорний, для СтрайкUA

 

 

 

 

 
Loading...Залишити коментар