Санчез Ґевара – внук великого Че - Перший Соціальний

Санчез Ґевара – внук великого Че

0

129 копия

Коротка біографія покійного анархіста Цанека Санчеза Ґевари, внука кубинського революціонера Ернесто Че Ґевари.

«Моя свобода діє тільки тоді, коли її у вас забагато». Canek Sanchez Guevara (1974-2015)

Цанек Санчез Ґевара був старшим внуком Ернесто Че Ґевари. Його мати – Ільдіта Ґевара, донька відомого латиноамериканського революціонера, а батько – Альберто Санчез, мексиканський лівий. Він народився 22 травня 1974 в Гавані, столиці Куби. Зі старомексиканської мови слово «цанек» означає «чорна змія».

В дитинстві він жив разом з батьками в Мілані та Барселоні, де навчався в іспансько-каталонській школі. Потім він жив у Мехіко, доки у 1986 році не повернувся на Кубу. Він швидко став противником режиму Фіделя Кастро, а особливо методів його репресій проти художників, письменників, артистів. Режим готував для нього роль високопоставленого офіцера, але він відмовився від неї. Санчез почав одягатись, як панк, брав участь у формуванні хеві-метал гурту під назвою Metalizer. Одного разу таємна поліція розігнала заборонений концерт рок-гурту, використовуючи гранати зі сльозогінним газом і принизливі обшуки заарештованих, в тому числі й Санчеза Ґевари.

Він почав публічно критикувати режим, який і вигнав його з Куби. В 1996 році 22-річний Цанек Санчез повернувся до Мексики, де жили його родичі.

Він був письменником, фотографом і талановитим дизайнером. Згодом він ідеологічно дозрів до ідей анархізму і в 2004 році в інтерв’ю мексиканському тижневику «Proceso» заявив: «Кубинська революція породила буржуазію і репресивний апарат, призначений для захисту держави і бюрократії від пригнобленого народу. Але в першу чергу ця революція була антидемократичною через релігійне мессіанство її лідера». Він презирав «криміналізацію незгодних, засоби переслідування гомосексуалістів, хіппі, вільних мислителів, профспілок і поетів», а також існування «псевдопролетарського буржуазного соціалізму».

Цанек Санчез Ґевара заявляв: «Вся моя критика Фіделя Кастро починається з його дистанціювання від лібертарних ідей, з його зради, вчиненої проти народу Куби і з жорстокої системи репресій, покликаної зберегти державний апарат через знищення людини».

Він брав активну участь у кубинському лібертарному русі у вигнанні впродовж довгих років до його смерті, писав для багатьох мексиканських літературних діячів, таких як Летрос Лібрес та Міленіо Семаналь. Разом з Хорхе Рікардо, сином відомого аргентинського журналіста і революціонера, соратника Че Ґевари, він написав книгу про Че Ґевару, яка була опублікована у Франції в 2007 році. В ній зібрані свідчення очевидців післяреволюційного життя на Кубі та загального розчарування людей.

Цанек Санчез помер 21 січня 2015 року в Мехіко після операції на серці. Перед своєю смертю, коментуючи зміни на Кубі, Цанек писав: «Іноді ми схильні не відрізняти реальність від наших бажань, і це проблема. Я хотів би бачити зміни на Кубі, але вони не відбуваються. В колективному баченні Куби зміни відбудуться лише після смерті Кастро. Політична система на острові нічим не відрізняється від монархії, а Фідель блокує будь-які позитивні зміни».

Нік Хіс

Переклад: Олександр Драгунов, для «Страйку»

Джерело
Loading...Залишити коментар