Як переосмислити Кьольн - Перший Соціальний

Як переосмислити Кьольн

0

278 копия

Ми досі не знаємо точно, що відбувалося на центральній станції Кельна в переддень Нового року. Поліція зареєструвала 379 заяв про насильство, з них 40% сексуальних нападів з двома рапортами про зґвалтування. Вони ідентифікували 31 підозрюваного, які включають принаймні двох німців, серба, американця і 18 осіб, які претендують на притулок і є вихідцями з країн Близького Сходу та Північної Африки.

Це все, що ми знаємо напевно. Але публіка досі не оговталась від заголовків минулого понеділка про те, що натовп з тисячі біженців оточив німецьких жінок. З тих пір дехто з нас шукав джерела, даним яких можна довіряти.

Поліція, місцевого очільника якої звільнили у минулу п’ятницю, точно не допомагає. Офіцер заявив, що чоловік розірвав документи, що ідентифікують його як біженця в них на очах, кричачи: «Ви нічого не можете зробити, бо я можу отримати нові завтра». Історія стала вірусною. Через чотири дні з’ясувалося, що вони не могли бути документи особи, яка претендує на притулок, бо це пластикові картки, які неможливо розірвати. Це всього лише один з декількох прикладів, які позначають істеричний настрій, що робить монстра з того, що вже було кошмаром.

Один мільйон мігрантів, що прибули до Німеччини в 2015 році, Паризькі атаки, ріст ультраправих частин Pegida і AfD – в цьому ключі зростаюча напруженість навколо імміграції мала вилитись у великий інцидент. За останні шість місяців будь-яка маленька сутичка в таборі для біженців була новиною, спробою створити історію жахів про насильство в «іншій культурі». Тим не менш, незважаючи на пропаганду, німецька гостинність збереглася в основному неушкодженою, піклуючись про біженців та навчаючи їх свободі і демократії.

Але шокуючі події в Кельні, здається, розбили те, що завжди було ненадійним. Не дивно, що праві коментатори – хто протягом року називав біженців терористами – зреагували на подію радісно. Вони виграли?

Ні, ще ні. Це абсолютно нормально: бути враженим тим, що, здавалося б, відбулося в Кельні. І це абсолютно нормально вимагати, що кожен злочинець повинен бути покараний. І також абсолютно нормально висловлювати всі страхи, викликані їх поведінкою. Але у мене є ще один страх.

Занадто часто в останні кілька днів я чув від гостинних німців, що вони відчувають себе «експлуатованими», «обманутими», «використаними». Нам знайома ця поведінка. Це почуття розгніваних батьків, чиї діти потрапили в біду: «Я зробив усе для вас і що тепер?». Як кожен батько, кожен німець повинен зрозуміти: як і кожна дитина, кожен біженець є індивідуальним. Не кожен біженець буде вчитися і ставати лікарем. І не кожен біженець нап’ється напередодні Нового року і влаштує заворушення.

Я не хочу тривіалізувати сексуальні напади. І я не хочу заперечувати можливість того, що деякі люди з Близького Сходу можуть мати більші проблеми з жінками і алкоголем, ніж інші. Ніхто ніколи не говорив, що біженці, навіть коли вони були ізольовані після прибуття Середземним морем, є ангелами. Ви точно зможете знайти фанатиків, антисемітів і злочинців серед них, як ви знайдете расистів, ґвалтівників і паліїв серед німецького населення (було понад 200 підпалів притулків для біженців в Німеччині торік).

Але найбільше я боюсь, що гостинність може зрештою залишитись не більше, ніж гаслом. Ті люди, які завжди хотіли його усунути, які вірять в державу-для-німців, зловживають страхами та невпевненістю щодо новоприбулих, які є у всіх нас. І більше того, вони зловживають десятками жінок, які стали жертвами нападів в переддень Нового року.

Доріс Екпер

Переклад: Ганна Єрмак, для «Страйку»,

Джерело
Loading...Залишити коментар