Як українська влада користується методами Януковича, або чому після Майдану не зникли тітушки? - Перший Соціальний

Як українська влада користується методами Януковича, або чому після Майдану не зникли тітушки?

1

342

Вадиму Тітушко багато хто може позаздрити із тих, хто хотів легко попасти в історію. Лише раз оступившись, хлопець назавжди закарбувався в українському суспільстві як «головний тітушка». Явище тітушок відоме вже навіть і дітям та характерне періоду президентства Віктора Януковича. Саме слово «тітушка», яке майже еквівалентне слову «найманець», занесене навіть в український словник.

Тітушки появлялись, здебільшого, на проплачених політичних акціях, під час заворушень на Майдані і т.д. Проте, на новий рівень вони вийшли за часів чинної влади.

Тут напевно доцільніше буде написати не так про новий рівень, як про вихід із тіні групи осіб, які таким чином заробляють собі на життя. Такий собі один із «левелів» сьогоднішніх братків.

Кожен український олігарх чи бізнесмен, який мітить в ряди олігархів і себе поважає, має свого ручного депутата в розумінні лобіста його інтересів при владі. Це нагадує західні країни і їхні, скажемо, «традиції». І майже кожен високоповажний український бізнесмен має своїх «тітушок» – групи спортсменів, типу громадських організацій і т.д. Це вже ближче до східних «традицій».

Але не тільки олігархи, але і чиновники активно використовує найманих людей для протистояння із громадськістю. Як кажуть, розділяй і володарюй. Тітушки створюють полярність думки в суспільстві щодо якогось питання, за рахунок чого виїжджає і влада. До прикладу, недавня сесія Львівської міської ради, де мер міста, зі слів ЗМІ, скликав всіх комунальників. Річ у тім, що на сесії повинні були розглядатись досить серйозні питання щодо сміття. Щоб перебити запал львівської громадськості щодо сміттєпереробної лінії, влада зробила із комунальників тітушок.

«…посадовці Львівської міської ради обдзвонюють керівників комунальних підприємств міста, аби ті організували людей на завтрашній так званий «антимітинг» під стінами Ратуші. Мова йде про працівників комунальних служб, яких хочуть використати в політичних іграх.

Основна вимога, яку мали би озвучити завтрашні «антимайданівці», – розгляд бюджетних питань Львова на 2017 рік, мовляв, щоб працівники комунальних підприємств не залишилися без зарплати у 2017 році.

Це – відверта маніпуляція та зловживання службовим становищем. Адже ніхто не може змушувати комунальників до вуличних акцій протесту для здобуття політичних дивідендів. Тим паче, що на їх зарплату це не вплине зовсім», – писали на Львівському порталі.

Щоб вкотре переконатись у тому, що наша влада використовує інструменти «режиму» Януковича, достатньо поглянути на недавні події в Одесі, де провладні тітушки розгромили табір антитруханівських активістів.

«В Одесі вранці у вівторок приблизно о 4 ранку група невідомих розгромила на Думській площі біля мерії табір противників мера Одеси Геннадія Труханова, який нещодавно став фігурантом великого офшорного скандалу», – писали одеські ЗМІ. Під час нападу був помічений Євген Рєзвушкін, лідер одеських антимайданівців. Більше тут. Висновки напрошуються самі, але судити читачам.

Також тітушок активно почали використовувати забудовники, а в Києві місцева влада проти невеличких ринків. Так достатньо згадати як трощили ринки на Святошині, Лісному кладовищі, ну і звичайно, Харківський ринок – найбільш свіжа історія.

«З 4 ранку дзвонять приватні підприємці з різних ринків Києва. Від Святошинського до ринку на Лісовому кладовищі. Київблагоустрій, все ще підконтрольний  депутату від «Удар» Дмитру Білоцерківцю, подекуди трактор, а де-не-де за підтримки порядку півтори сотні спортивних хлопців без відмітних знаків, але з закритими обличчями, ламають ринки. Правова держава говорите», – так коментував ті події Борислав Береза.

Звичайно, виникає багато питань при такій боротьбі із МАФами чи маленькими ринками – що там роблять незрозумілі люди, якщо це ініціатива місцевої влади?Чому така ініціатива абсолютно не має законного підґрунтя – судових рішень? Ну і ще багато іншого.

Віталій Кличко поспішив запевнити, що ніяких тітушок при руйнуванні ринків не було. Проте, люди ж не сліпі. Та і практику застосування грубої сили найманих молодиків доводить і ситуація на Харківському ринку. Підприємців ринку спіткала така ж доля: близько 6 ранку тітушки розгромили ринок. Щоправда, із поведінки підприємців можна зрозуміти, що вони цього чекали. Як результат – сутички, багато покалічених і відлов тітушок.

«Як виявилося, тітушкам з Дніпропетровської області і Кременчука платили по тисячі гривень на добу. На території автомийки, де вони ночували, знайшли копії паспортів цих людей», – писали у столичних медія.

Активісти самотужки зловили кілька десятків кременчуцьких тітушок та здали їх правоохоронним органам.

На місці тих ринків, швидше за все, будуть нові будови, адже, як ми вже звикли, будівельний бізнес, хоч і незаконний в країні процвітає, а чиновники високих рангів вдало покривають його.

Проте, дехто із забудовників використовує інший метод. Він перетворює бійців АТО чи нібито бійців у тітушок, які будуть відстоювати інтереси забудовника за обіцяні їм кілька квартир у новобудові. І цей метод безумовно діє, бо знедолені атошники, а такі серед тітушок є,  надіються, що забудовник їх не обманить, як це успішно робить держава.

Є ще багато різних випадків застосування тітушок, але механізм всюди один. Як ми бачимо, найвправніше освоїли мистецтво володіння тітушками сама влада чи окремі її представники. І ми нескоро позбудемось цього явища, бо як то кажуть – кожен виживає як може. А виживати нам доведеться ще довго.

Василина Бойко, для «Страйку
Loading...1 коментар

Залишити коментар