10 причин підтримати страйки пожежників - Перший Соціальний

10 причин підтримати страйки пожежників

0

Англійські вогнеборці вчора вкотре вийшли на цілодобовий страйк, зумовлений антисоціальними «реформами» уряду. Протест під стінами парламенту організувала профспілка пожежників FBU («Fire Brigade Union»). Влада вже тривалий час намагається підняти пенсійний вік з 55 до 60 років, через що між пожежниками та чиновниками вже декілька місяців триває запекле протистояння. Протягом зими на страйк вже декілька разів виходило близько 36 тисяч працівників. Хоч на постійному чергуванні і залишається декілька екіпажів пожежників, проте через особливість своєї професії вони, на жаль, не можуть виходити на тривалі протести, які б могли дати більше результату, оскільки можуть коштувати чийогось життя. Ми розписуємо і публікуємо 10 причин, через які варто підтримувати протести героїв-пожежників.

1. Зміна пенсійного віку – несправедлива.

Пожежники Англії страйкують через те, що пенсії, які їм пообіцяли і погодили, коли вони починали працювати на пожежній службі, і за які вони платили кожного місяця, відміняють і змінюють умови їх отримання. Середньостатистичний пожежник сплачує 4 тисячі фунтів стерлінгів з річної зарплати розміром 29 тисяч фунтів стерлінгів – це 14% від їхнього доходу, їхнє пенсійне забезпечення.

Уявіть собі, що ви купити приватну пенсію в банку. За це вам пообіцяли, що ви отримаєте певні дивіденти, коли вийдете на пенсію, тож ви отримуєте чотири понаднормових зарплати на рік. Через 20 років банк каже вам, що він змінив свою думку, і ви втрачаєте багато грошей, повинні платити набагато більше і чекати ще багато років, щоб отримати свої зароблені дивіденти. Ви були б розлючені, правда?

2. Ці зміни мають на меті забрати у пожежників їхні пенсії.

Робота пожежника є фізично відповідальною роботою, яка вимагає дотримання відповідної фізичної форми. Пожежники, які не проходять регулярних фітнес-тестів, можуть бути звільненими на підставі професійної непридатності. Доповідь уряду з приводу підвищення пенсійного віку показала, що в гіршому випадку 85% пожежників не зможуть пропрацювати до 60-річного віку. За статистикою навіть 66% пожежників у віці 55-60 років не здатні скласти необхідних фізичних тестів.

Це означає, що замість того, щоб вийти на заслужену пенсію у віці 55 або 60 років, вогнеборець буде просто звільнений через професійну непридатність, його пенсія буде заморожена і виплачуватиметься лише по державному пенсійному віку (на даний момент це 65-68+ років, залежно від поточного віку).

3. В них немає альтернативи.

Вогнеборство це професія, яка супроводжується дуже тяжкими умовами праці. Якщо пожежник звільняється або йде у відставку, він опиняється в набагато гіршому становищі, ніж представники інших професій. Йому набагато тяжче знайти роботу, ніж нам. У минулому пожежники могли переходити на офісну роботу, яку могли виконувати, якщо вони були недостатньо здоровими, щоб виконувати основні функції. Проте тепер більшість таких робочих місць приватизовані або скасовані, через що пожежники більше не мають можливості передислокації в рамках своєї служби.

4. Підвищення пенсійного віку дискримінує жінок.

Багато жінок беруть декретну відпуску під час вагітності чи пологів, а тепер жінки-пожежники змушені будуть працювати понад 60 років для накопичення повноцінної пенсії.

5. Уряд може собі це дозволити.

Уряд планує «зекономити» мільйони фунтів стерлінгів за рахунок пенсії пожежників. Але вони з задоволенням витрачають величезні кошти в інших сферах. Наприклад, це витрата понад 2 мільярдів фунтів стерлінгів в рік на абсолютно даремну ядерну зброю, сотні мільйонів фунтів стерлінгів на бонуси для керівників державних банків, сотні тисяч фунтів стерлінгів на шампанське для Палати лордів, 10% підвищення зарплати для себе, 4,5 мільйонів фунтів стерлінгів на утримання будинку для королівської сім’ї… Список можна продовжувати до безкінечності. Реальність, на жаль, така, що витрати на державу важливіші за витрати на звичайних людей. І зараз уряд ставить на перше місце «дерибан» грошей платників податків між собою і своїми багатими товаришами. І це буде продовжуватись доти, доки ми щось не зробимо проти цього.

Одна з масових демонстрацій пожежників та членів профспілки FBU («Fire Brigade Union»)

Одна з масових демонстрацій пожежників та членів профспілки FBU («Fire Brigade Union»)

6. Вогнеборці в інших країнах Великобританії отримують більше грошей.

Лише англійські пожежники продовжують страйкувати. Наприклад, в Ірландії після тривалих протестів роботодавці затвердили вимоги пожежників; в Шотландії та Уельсі страйки вогнеборців були припинені в очікуванні нових переговорів, які повинні призвести до задоволення вимог протестувальників.

7. Державні службовці отримають з цього фінансову вигоду.

Працівники збройних сил і правоохоронних органів можуть піти на пенсію після досягнення 55-річного віку та 20-ти років служби. Вони мають набагато простішу пенсійну схему, а вимоги фізичної форми до солдатів зменшуються в залежності від їхнього віку, на відміну від пожежників.

8. Страйки пожежників намагаються зірвати.

Уряд витрачає мільйони фунтів стерлінгів на підрядні організації, щоб приховати страйки пожежників. Замість того, щоб дотримуватись угод і домовленостей, даних пожежникам, уряд витрачає гроші, щоб зірвати страйк.

9. Страйк – це один з небагатьох способів, яким звичайні люди можуть впливати на владу.

Є добре відомий вислів письменника Марка Твена: «Якби вибори насправді щось міняли, їх би просто не проводили». Всі уряди робили все можливе, щоб зробити страйки незаконними, і постійно використовували і використовують суди, поліцію і армію, щоб ці страйки зупинити.

Це відбувається тому, що страйки можуть багато чого змінити. Ми – звичайні люди і не можемо вплинути на рішення урядів і великих компаній. Але коли ми об’єднуємось у велику кількість і використовуємо єдину владу, яка у нас є – нашу здатність працювати або відмовитись від роботи – ми можемо ввести країну в економічний глухий кут. Коли страйки перемагають, вони дають надію і надихають усіх нас. Ми розуміємо, що захистити себе і поліпшити свої умови життя і праці реально.

І також навпаки – коли одна група робітників зазнає поразки, це зміцнює силу і впевненість роботодавців, які пригноблюють своїх найманих робітників і заганяють їх на «соціальне дно» з точки зору оплати праці та її умов у всіх галузях економіки в цілому.

10. Пожежники ризикують своїм життям заради нас.

Їхня робота надзвичайно небезпечна, вони працюють цілодобово і перебувають в напруженому стані заради того, щоб ми були в безпеці. При необхідності вони готові ризикувати власним життям для того, щоб врятувати нас від однієї з найнебезпечніших стихій природи – вогню. Єдиний спосіб, яким ми можемо їм віддячити, це підтримати їх, не давши владі перетворити їхню старість у злидні.

Для того, щоб показати вашу солідарність, ви можете вподобати і поширити публікації у спільноті Facebook Інтернет-кампанії «Збережемо британських пожежників» («Save the UK Fire Service», посилання: https://www.facebook.com/pages/Save-the-UK-Fire-Service/145655258788558). Якщо ви живете в Англії, відвідайте локальний пікет пожежників у вашому місті. Ви можете просто сказати їм «Привіт», подякувати, обняти, чим висловите свою підтримку і дасте їм багато сил для своєї подальшої боротьби, від успіху якої також залежить і наша безпека.

Стівен Джонс

Переклад: Олександр Драгунов, для «Страйку»

Джерело: Libcom
Loading...Залишити коментар