8 березня в Києві жінки вийдуть на демонстрацію - Перший Соціальний

8 березня в Києві жінки вийдуть на демонстрацію

0

Цього року в Києві акція-протест, що відбудеть 8 березня пройде під гаслом “Годі терпіти!”

Про це повідомляють в соціальній мережі Facebook.

“Голос жінок має бути почутим. Ми втомились від зверхнього та зневажливого ставлення. Ми не будемо терпіти неповагу на роботі, насильство вдома та хамство на вулицях!
Жінки всього світу об’єднуються, щоб підтримати одна одну, щоб нагадати про рівність та повагу, щоб ми та наші доньки росли у світі, вільному від насильства.

Щорічно більше мільйона українок стикаються з фізичним та сексуальним насильством в сім’ї. 600 жінок кожного року гинуть від домашнього насильства. Тільки кожна десята постраждала звертається до поліції.

Жінки заробляють в середньому на 25% менше чоловіків, за офіційною статистикою. За розрахунками Світового банку, ситуація значно гірша – на кожній заробленій жінкою гривні, український чоловік заробить 1,67 грн. Обурення викликає те, що насправді жінки працюють більше за чоловіків. Середній робочий день чоловіка триває 7,5 годин, в жінка в середньому працює 8,4 години та майже 5 годин вона витрачає на неоплачувану працю – приготування їжі, прибирання, догляд за дитиною. Чоловіки жертвують на сімейні справи лише 1,5 години на день.

Більше половини жінок хоч раз в житті зазнали певних форм сексуального домагання. Третина з них зазначили, що злочинцем був начальник, колега чи клієнт.

Ми росли в суспільстві, де жінці виділяють “особливу роль”, не питаючи саму жінку. Нам кажуть, що ми повинні контролювати себе, щоб хтось не заподіяв нам шкоди, фізичної та моральної. “Сама винна”, – кажуть тій, що пережила домашнє насильство від найближчих чоловіків. Нам кажуть вдягатися красиво, щоб чоловікам на роботі чи вулиці “було приємно”. Нам недоплачують на роботі, адже чоловік – основний годувальник сім’ї, тим часом кількість розлучень росте, як і кількість матерів-одиначок.

Роки замовчування в минулому.

Жінки вимагають від держави рівних прав та можливостей
Жінки вимагають належного ставлення держави
Жінки вимагають ратифікацію Стамбульської конвенції

В Нью-Йорку на Жіночому марші було близько 200 тисяч людей, в Лос-Анджелісі – півмільйона. 34 країни підтримали жіночий рух. Настав час України.

Виходь 8 березня та відчуй силу жіночого руху, силу підтримки, єдності та поваги!”, – написано в анонсі.

Акцію, яка розпочнеться в 13:00 організовує Insight LGBTQ NGO. Місце зустрічі наразі не повідомляється.
Loading...Залишити коментар