Аксана вміє читати Конституцію. А ви? - Перший Соціальний

Аксана вміє читати Конституцію. А ви?

0

Під офісом омбудсмена у Києві відбулись одразу дві акції – за та проти відставки Аксани Філіпішиної – начальника Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Вранці біля офісу зібрались прихильники традиційних цінностей, що вимагали звільнити Філіпішину, яка,  керуючись положеннями Конституції України та закону «Про звернення громадян», звернулася з вимогою скасувати на сайті Президента петицію «про захист сімейних цінностей і заборону пропаганди різних видів девіантної статевої поведінки».

Згодом на місце подій прибула група правозахисників, які прийшли підтримати чиновницю. Вони тримали плакати та банери, один з яких, з написом “Аксана вміє читати Конституцію. А ви?” розірвали агресивні представники прихильників традиційних цінностей.

«Ця петиція містить заклики, зокрема, подати законопроект про заборону пропаганди і популяризації різних видів девіантної статевої поведінки і антисімейних ідей, в тому числі, у формі так званих «маршів рівності», «прайдів», «гей-парадів», « фестивалів квір-культури», тематичних матеріалів у засобах масової інформації». Це – порушення прав інших людей про свободу вираження. Тут простежується чіткий конфлікт інтересів, навіть зазіхання на права тих людей, які іншим здаються інакомислячими, і чиї права одночасно найбільше сьогодні порушуються в Україні. На мій погляд, реалізувати подібну петицію буде неможливо. Адже треба буде подати законопроект, який суперечить Конституції і міжнародним зобов’язанням України, наприклад – праву на мирні зібрання».

Згідно з 23-1 статтею Закону України «Про звернення громадян», електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів , посягання на права і свободи людини. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.
Loading...Залишити коментар