Активісти чергують у сквері та зупиняють техніку - Перший Соціальний

Активісти чергують у сквері та зупиняють техніку

0

sk1

У Львові і надалі відбувається боротьба за сквер, що знаходиться біля собору святого Юра.

Активісти громадської ініціативи «Врятуй сквер святого Юра» цілодобово чергують, зупиняють техніку та ведуть перемовини з представниками влади.

«За останні декілька днів зустрічей і розмов з Андрієм Москаленком, головою адміністрації міського голови і паном Пакіжем, відповідальним за будівництво, ми дійшли попередньої усної домовленості, що ми не перешкоджаємо роботам на місці існуючої дороги і встановленню пам’ятника.

Тим часом на роботи у межах скверу ми не погоджуємось, так як законних підстав для їх здійснення немає. Так як правоохоронні органи відмовляються реагувати, сьогодні ми самостійно зупинили спробу прорити нову траншею вглиб скверу. Ми надалі будемо зупиняти роботи в межах підпірної стінки скверу. Цілодобове чергування триває.

Ми продовжуємо діалог з відповідальними особами задля уникнення ексцесів і пошуку шляхів вирішення цієї ситуації», – пишуть активісти.

Нагадаємо, у Львові вже декілька місяців ведуться дискусії навколо пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому та скверу, який знаходиться біля церкви Юра. Дискусії стосувались того, що за проектом сквер, який був закладений 1897 році відомим у Європі ландшафтним архітектором Арнольдом Рьорінгом, коли Шептицькому було 32 роки, повинен був повністю переплануватись. Жителі сусідніх вулиць, громадські активісти та студенти, які пропонують не знищувати сквер, а встановити пам’ятник митрополиту посеред нього, проводили акції протесту в самому сквері у вигляді пікніків, за що були звинувачені представниками Української Греко-католицької церкви в роботі на Кремль та боротьбі проти церкви.
Loading...Залишити коментар